31 Gün 31 Farklı Tasarım – 1. Gün – Kırmızı

Uzun zamandır yapmak istediğim ve ‘bugün acaba ne renk oje sürsem ya da ne yapsam’ derdine son veren ’31 Day Nail art Challenge’ (türkçe meali 31 gün 31 farklı tasarım -kendimce böyle bir çeviri uygun gördüm) yapmaya sonunda başladım. Liste aşağıdaki gibi.

Birinci gün gördüğünüz üzere kırmızı. Ülkemizde nail art hala pek yaygın olmadığından -hatta neredeyse hiç yaygın değil bile diyebiliriz ve bayanlar kırmızı, siyah oje ve french saplantılı olduklarından ben kırmızı oje pek sürmem ve kırmızı challenge’ını yapmaya kalktığımda farkettim ki düz renk bir kırmızım bile yok. Aslında var ama çok eskiydi oje çözücüyle yumuşatmak zorunda kaldım. Neyse efendim… Ben yine de dümdüz kırmızı sürmek istemedim ve geçtiğimiz günlerde gördüğüm bir tasarımı taklit edeyim dedim.

Minili ojeler 🙂

Sol elim

Sağ elim (malum aynısını sağa yapamadım bir de yaldızlıyı kullanmak istiyordum.) Biraz kro mu oldu, güzel mi ben tam karar veremedim ama beğendim sanırım…

Kullandığım oje ve aletler

Sol elim için ilk kat olarak dört parmağıma flormar 048 kırmızı ve orta parmağıma flormar 310 beyaz sürdüm. Kuruduktan sonra kırmızıların üstüne yine aynı beyaz ve dot maker ile beyaz noktaları ve sonra ince dot maker ile bazı beyazların üzerine kırmızı noktaları yaptım. Minnie’nin kafasını önce en büyük dot maker’ımla denedim ama yeteri kadar büyük olmadı ben de sonunda kendim Flormar siyah nail art ojesiyle yapmaya karar verdim ve kulaklarını büyük dot maker ile yaptım.

Minnie’nin kurdelesi için aklıma gelen fikir için kendimi çok yaratıcı buldum ve tebrik ettim. Flormar’dan aldığım tırnak taşları setinden iki kırmızı kalbi Minnie’nin kafasına oturttum. İlk denemem de bir tanesi yanlış yere düştü ve silip tekrar yapmak zorunda kaldım. Nail art sabır, deneyim ve beceri gerektiren bir iş gerçekten. Neyse ki sonunda başardım ve sonuçtan da memnun kaldım.

Sağ elim için de aynı kırmızı üstüne Golden Rose fantastic color 151’ini kullandım.

Umarım beğenmişsinizdir efendim. Sağlıcakla kalın.

Advertisements

2 replies

  1. sanırım 31 Day Nail art Challenge nail art konusunda geliştiricilik katıyor. bir programa bağlı kalmak sürekli düşünmeye ve araştırmaya sebep oluyor ve farkında olmadan da geliştiriyor. sanırım bende başlamalıyım:)))

    • vet kesinlikle bir challenge tamamlamak kendini geliştirmek için çok önemli. ben iki tane yaptım şu ana kadar. ikincisinde günbegün yapamadım ama yine de çok şey kattı.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s