Ben ve Ojelerim

Kendimi bildim bileli oje sürmeyi severim. Daha nail art akımı başlamadan her parmağıma farklı renkli ojeler sürer, neredeyse hiç ojesiz gezmezdim. Nail art modası ile beraber ojeler bende iyice saplantı haline geldi. Sanırım artık 200’e yakın ojem var. Ve her gün artmaya devam ediyor.

Daha önce yaptığım çok fazla tasarım var. Bunları nasıl yaptığımı hangi marka ve renk oje kullandığımı yazamayacağım. Ve tabi hepsini bir posta sığdırmaya da çalışmayacağım. Eski tasarımlarımı paylaştıktan sonra daha ‘tutorial vari’ ojeleri ve renkleri tanıtarak yazmaya çalışacağım. Söz vermiyorum, üşenme ve sadece fotoğraf koyma ihtimalim çok yüksek.

Bu postta polka dot’lı ojeleri paylaşmaya karar verdim. Çok sevdiğim ve sıkça yaptığım bir şey….

Polka dot diyip geçmeyin, gördüğünüz gibi çok farklı tasarımlar yapılabiliyor. Hatta ben bunların çoğunu bir ‘dot maker’ım olmadan evdeki malzemelerle yapmıştım. Örneğim büyük noktalar için silgi arkasına takılan bir toplu iğnenin başı, küçük noktalar için saç teli veya kürdan kullanılabiliyor. Ama daha sonra gittigidiyor’dan sipariş verdim. Türkiye’de maalesef dükkanlarda hala hiç nail art malzemesi bulunmuyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s