31 Gün 31 Farklı Tasarım – 6. Gün: Mor

Mor konusunda uçtum biraz. Girişi uzatmadan fotoğraf ve açıklamalara geçiyorum hemen.

Uçtum dediğimde yalan söylemiyorum. İşte kullandığım tüm oje ve malzemeler. Bir de burada görünmeyen Flormar tırnak taşları var.

Sol elimde ilk kat olarak Pastel 82 kullandım. Kuruyunca da baş parmağım dışındakilerin üzerine çaprazlama bant yapıştırıp Orly Chasmere Cardigan sürdüm.  Son olarak Alix Avien’in numarası belli olmayan simli ojesi ve fotoğrafta görünen ince uçlu fırçayla iki rengin aralarına ince bir çizgi yaptım ve Flomar tırnak taşlarından mor renkli kalp yapıştırdım. Baş parmağıma da DBMS Kozmetik ‘ten aldığım fimolardan çiçek şeklinde olanları yapıştırıp Flormar Nail Art 11 sürdüm.

Sağ elime ise Sally Hansen Good to Grape’i ile ilk katı sürdüm. Yine sol elime uyguladığım şekilde çaprazlama bant yapıştırıp Flormar 313 siyah oje sürdüm. Aslında başta daha koyu bir mor tonu sürdüm ama pek ayırt edilemiyordu o yüzden sonra siyah yapmaya karar verdim. İki rengin arasında Flormar Nail Art 01’i kullandım çizgi yapmak için. Son olarak Flormar tırnak taşlarından pembe renkli çiçeği yapıştırdım. Baş parmağımda da ikinci kat olarak sağ elimde kullandığım rengi kullandım ve fimoları yapıştırdım.

Burada aradaki çizgilerle ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Sol elimdeki çizgiler ojenin simli ve yoğun yapısından dolayı çok düzgün olmadı. Özel oje fırçalarını kullanırken önce ojeyi bir defter/kağıt gibi bir yüzeye damlatıp sonra özel fırçayla bunu alıp sürmek gerekiyor ama simli ojelerde bu biraz sorunlu olabiliyor. Çok az oje kullanınca şeffaf yapısından dolayı belli olmuyor çok kullanınca da biraz eğri büğrü olabiliyor ama yine şeffalığından dolayı da çok uzaktan belli olmuyor bu.

Sağ elimdeki çizgilerde normalde bunları sol elimle yaptığım için biraz yamuk oldu. Ama yine de fena değil bence. Zaten nail art’a sardığımdan beri sol elimi hem oje sürerken hem de günlük aktivitelerde daha rahat kullanabilmeye başladım 🙂 Biraz sabır gerek.

Umarım beğenmişsinizdir. Okuduğunuz için teşekkürler. Yorum ve varsa sorularınızı bekliyorum.

İyi haftalar dilerim…

🙂

Advertisements

2 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s