31 Gün 31 Farklı Tasarım – 13. Gün: Çiçekler

Çiçekli oje teması vesilesiyle uzun zamandır yapmak istediğim bir tasarım yapma fırsatı buldum. Hemen sizi tasarım ve ojelerimle baş başa bırakıyorum 🙂

Yapması çok kolay olan bir tasarım aslında. Baş ve işaret parmaklarımdaki çiçekleri yapmak için ojenin kendi fırçasıyla yuvarlağımsı bir şekil çizdim ve sonra özel ince uçlu nail art fırçasıyla çizgileri yaptım ve ortalarına nokta koydum. Noktanın da çok düzgün olması gerekmiyor.

Orta parmağımdaki çizgileri Flormar Nail Art NA04 ile yaptım. Kendi fırçasının uzun ve ince yapısı sayesinde düzgün çizgi yapmak çok kolay oluyor.

Son olarak serçe parmağımdaki noktaları da iki farklı boyuttaki dot maker’larla yaptım.

Tüm çiçeklerin yapraklarını da yeşil oje ile yaptım. Ben koyu bir ton seçtim ama açık tonlar da hoş olabilirdi. Pastel’in çok güzel yeşil tonları var.

Baş parmağımdaki çiçekleri yapmak için daha önce Yeşil gününde de kullandığım Konad nail art stamp’i kullandım. İlk kat Flormar 423, stampi yapmak için Sally Hansen Thinking of Blue kullandım. İşaret ve yüzük parmağıma önce Gratis’ten aldığım nail art sticker’ları yapıştırdım daha sonra Flormar 440 (yapraklar)  ve Flormar 391 kullanarak (ortası) dot makerla çiçekleri yaptım.

Yarın hayvan desenli ojelerimle karşınızda olacağım. Aslında hayvan deseni bugün, çiçekler yarınmış. Karıştırmışım 🙂 Neyse sağlık olsun. Sonuçta hepsini yapıyorum 🙂

Görüşmek üzere efendim.

PS: Facebook sayfama da bi uğrayıverin, resimleri beğenin, yorumlar bırakın…

Advertisements

4 replies

  1. benimde aklımda böyle bir şey var tırnaklarım uzar uzamaz deneyeceğim. çiçekler çok hoş olmuş böyle çiçek yapamıyorum genelde 2 rengi üst üste damlatıp karıştırarak çiçekler yapabiliyorum:( beceriksiz miyim ne :)))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s