Mavi Mavi Masmavi

İki elimin tırnaklarında farklı mavili tasarımlarla karşınızdayım bugün.

İlk kat olarak serçe hariç tüm tırnaklarıma Sally Hansen Green Tea sürdüm. Çok güzel bir renk. Gördüğünüz yerde edinmenizi tavsiye ederim. Bir çok eczane ve güzellik salonunda Sally Hansen ojeleri bulabilirsiniz.

Serçe tırnağıma ise Anny Dancing in the Rain sürdüm. Bu ojeyi de Kanyon’daki Parfumeri Douglas‘dan aldım. Türkiye’de daha önce hiç bir yerde görmediğim farklı marka ojeler var. Yolunuz düşerse bakın derim ama maalesef biraz pahalılar.

Daha sonra ilk kat iyice kuruyunca tırnaklarıma bant yapıştırarak Calypso Blue sürdüm ve son çizgileri de bant olmadan elimle yaptım. Ama siz düzgün yapamam diyorsanız üçüncü çizgileri de bantla yapabilirsiniz. Çok uzun sürebilir ama bu şekilde.

Gelelim sağ elime…

Bu tasarım için de yine ilk kat olarak Sally Hansen Green Tea kullandım. İyice kuruduktan sonra ikinci kat olarak koyu renk ojeden sürdüm ve hemen fotoğrafta görünen sünger ile üzerine hafifçe bastırdım. Çok basit ve herkesin yapabileceği bir tasarım. Önemli olan ikinci katı sürdükten hemen sonra süngerle bastırmak ve tüm tırnakları tek tek yapmak.

Mavi ojelerimin çokluğundan dolayı hangi rengi kullanacağıma karar veremedim ve neredeyse tüm koyu renk mavilerimi kullandım ikinci kat olarak. Son olarak da Flormar’ın matlaştırıcı top coat’unu kullandım.

Bugünlük bu kadar. Görüşmek üzere…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s