Çiçekli Ojeler

Bu yazımda çiçek şeklinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Önce sizi fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

20121030-141158.jpg

20121030-141226.jpg

Aslinda cicekleri yapmak oldukca kolay. Tek ihtiyaciniz olan nail art malzemesi dot maker. Büyük çiçekleri fotoğrafta görünen dot maker’ın kalın ucuyla, küçükleri de ince ucuyla yaptım. Ben çiçekleri beş yapraklı yapıyorum. Bunu yapmak için bir yuvarlak oluşturacak şekilde kenarları birbirine deyen beş adet nokta koymanız yeterli. Bunu yaptıtan sonra da ortadaki boşluğa yine bir nokta koyuyorsunuz ve ta-da! çiçeğimiz hazır! 🙂 Dediğim gibi çok kolay!

İlk kat rengi olarak reach peach, çiçeklerin yaprakları için c’est la vie ve ortaları için de Glitz kullandım.

Yüzük parmağımdaki çizgileri yapmak çiçeklerden bile kolay! Tek yapmanız gereken ojenin kendi fırçasıyla farklı boylarda çizgiler çekmeniz. Tek kat da yapabilirsiniz, iki farklı renk kullanarak benim yaptığım gibi iki kat üst üste de yapabilirsiniz. Hem çok kolay hem de çok beğendiğim bir tasarım bu benim.

Umarım siz de çiçekleri, çizgileri ve kullandığım renkleri beğenmişsinizdir.

Bu aralar yaptığım tasarımları blog’umdan çok Facebook sayfamda paylaşıyorum. Diğer tasarımlarımı görmek isterseniz beklerim 🙂

Advertisements

2 replies

  1. uzun tırnak çok hoş görünüyor bence. sana çok çok yakışıyor ve daha çok desen sığıyor. ama şuan ki kısa haliyle de büyük bir örneksin bence kısa tırnaklarla da nail art yapılabileceğini gösterdin bize:)))

    • haklısın uzun tırnağa yapmak inanılmaz rahat oluyor. çok daha ayrıntılı şeyler yapılabiliyor ve kısa tırnaklar hep hor görülüyor bu camiada nedense. benim hiç hoşuma gitmeyen bir durum. o yüzden çok sevindim söylediklerine =) umarım senin gibi düşünen başkaları da vardır =)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s