Sally Hansen Tırnak Bakım Ürünleri Değerlendirmesi

Benim gibi sürekli oje sürüyorsanız bunun tırnakları nasıl mahvettiğine de tanık olmuşsunuzdur. Benim tırnaklarım üç ay öncesine kadar sağlıksız, kısa ve sapsarıydı. Daha sonra geç de olsa oje sürmek ve farklı tasarımlar yapmak kadar tırnaklarımın doğal halinin de güzel ve bakımlı olması gerektiğine karar verdim.

İlk adım olarak bir buçuk ay hiç oje sürmedim. İlk günler hem oje sürememek hem de tırnaklarımın sapsarı olması çok zoruma gitti. Ama beklediğime değdi. Şu anda tırnaklarım çok sağlıklı, kırılmıyorlar, soyulmuyorlar ve doğal renkleri çok güzel. Ayrıca oje sürmek bir hobiden çok takıntı haline gelmişti ve bu takıntıdan da kurtuldum ve tırnaklarımın doğal haline bakmak bile zevk verir oldu.

Sarı lekelerden kurtulmak için internette araştırma yapmışsanız bir çok ev yapımı formüller ve hazır ürünler olduğunu biliyorsunuzdur. Ben hiç birini denemedim açıkçası ve işi zamana bıraktım demin de belirttiğim gibi. Şimdi ise her oje sürüşlerim arasında en az iki gün olmasına dikkat ediyorum ve mutlaka Sally Hansen’ın tırnak güçlendiricisini ilk olarak uyguluyorum.

Lafı daha fazla uzatmadan günün ürünlerini değerlendirmeye alıyorum.

İlk ürün Sally Hansen Instant Cuticle Remover yani bir manikür ürünü olan tırnak eti yok edicisi.

Jel kıvamında olan bu ürünü tırnak etlerinizin etrafına ince bir şerit şeklinde sürüyorsunuz. 15 saniye sonra bir manikür çubuğu ile (aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz) etlerinizi hafifçe itiyorsunuz. Ve son olarak sabunlu ılık su ile jeli temizliyorsunuz. Bunu her tırnağa tek tek yapmak çok önemli çünkü jelin bir dakikadan fazla süre tırnağınızda kalmaması gerekiyor (nedenini bilmiyorum kutusunda öyle diyor, bir bildikleri vardır heralde…)

İşte benim manikür setim:

manikür çubuklarım, Sally Hansen Instant Cuticle Remover ve ılık sabunlu su

Ürünün iddia ettiğine göre 15 saniye içinde tırnak etleriniz yumuşuyor ve çubukla ittikten sonra da tırnaklarınız adeta manikür yapılmış gibi etlerden arınıyor. Bakalım öyle mi olmuş? İşte ürünü kullanmadan önce ve sonraki tırnaklarım:

İki resim arasında hiç bir fark göremiyor musunuz? Çünkü yok! Bu ürün gerçekten tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Tek iyi yönü tırnak etlerimi yumuşatmış olmasıydı ve bu sayede ben de eski usül et makasıyla etlerimden kurtuldum ve bu ürünü sadece tırnak eti yumuşatıcısı olarak kullanmaya karar verdim.

Bu ürüne verdiğim puan: 2/10

Sıradaki ürün Sally Hansen Miracle Nail Thickener, yani Mucize Tırnak Kalınlaştırıcı. Ne kadar mucize bilemem ama bunun hiç işe yaramadığını söyleyemem. Kutusunda yazan talimatlara göre tırnaklarınızın sertleşmesi ve güçlenmesi için dört gün boyunca her gün bir kat sürüyorsunuz (bir önceki gün sürdüğünüzü silmeden). 4 gün ara verdikten sonra aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz (nedir bu 4 gün takıntısı anlayamadım!) Ayrıca oje sürmeden önce de ilk kat olarak bu ojeyi kullanabilirsiniz.

Tırnaklarıma daha iyi baktığım için mi yoksa bu ürün gerçekten de işe mi yarıyor kesin bir şey söylemem ama bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri tırnaklarım gerçekten hiç kırılmadı ve şu an çok güzeller 🙂 Yani tavsiye edebilirim.

Bu ürüne verdiğim puan: 8/10

Yazı uzadıkça uzuyor ama son bir ürün kaldı. Onun hakkında da yazacağım pek bir şey yok. Şimdiden puanını söyleyeyim: 10/10. Ürün oje kurutucusu ve parlatıcısı. Oje sürdükten sonra iki dakika bekliyorsunuz ve bir kat sürüyorsunuz, 30 saniye içinde kuruyor. Tam 30 saniye mi kesin bir şey söylemem çünkü ben biraz oje kurutma konusunda paranoyak olduğum için en az 5 dakika dokunmam ojelerime 🙂 Ama 5 dakika sonra kupkuru olduğunu ve rahatça herşeyi yapabileceğinizi garanti edebilirim. Ayrıca çok da güzel bir parlaklık veriyor.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sorularınız varsa çekinmeyin.

Şimdilik hoşçakalın 🙂

Advertisements

4 replies

  1. hayret ben cuticle remover’ı kullanıyorum ve çok memnunum. çok bekletmeyin yazıyor ama ben bekletiyorum, bütün tırnakların üstüne sürüp ondan sonra ittiriyorum. ittirmek için önce plastik bir alet kullanıyordum ama sonra metal aldım çok daha iyi temizliyor onunla ölü deriyi, çok güzel kaldırıyor. çelik manikür aletini dbms kozmetik satıyor şu anda, şiddetle tavsiye olunur
    mor bakım zımbırtısı başa bela olmuştu bende, hiç sevemedim kendini. insta-dri kesinlikle en sevdiğim top coat keşke daha ucuz olsaydi

  2. Ya kimde görsem süper diyor zaten bir ben beceremiyorum herhalde. senin dediğin yöntemle deneyeyim bir dahaki sefere o zaman.
    Çok çabuk yoğunlaşıyor sally hansen’ın bakım ürünleri maalesef. Insta-dri da öyle. yarısına gelmeden kullanılmaz hale geliyor 😦

  3. cuticle remover bence de bir işe yaramıyor. ınsta dri ye muadil nyc turbo coat var hoş onuda watsons artık getirmeyecekmiş türkiyeye :(( başka muadil ürünler arıyorum önerin var mı??

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s