Yılbaşı Manikürü Bölüm 1

Aralık ayı geldi. Sokaklar, mağazalar, evler süslenmeye başlandı. Tüm dünyanın hep beraber kutladığı tek gün, yılbaşı gelmek üzere…

Ben de yılbaşı temalı manikürler paylaşacağım bu ay boyunca. İşte bunlardan ilki, kullandığım ojeler, malzemeler ve yapılışı…

Uzatmadan fotoğraflara geçiyorum.

20121208-144855.jpg

20121208-144907.jpg

İlk olarak yüzük parmağım dışındaki tırnaklarıma tek kat Orly encahnted forest ve üzerine Essence gold fever sürdüm. Gold fever’ı ilk kullandığımda koyu yeşil üzerine sürersem tam bir yılbaşı manikürü olur diye düşümüştüm zaten. Sadece bu kombinasyon tek başına bile kullanılabilir bence.

Yakın çekim:

20121208-144918.jpg

Orly ojeyi bazı eczanelerde ve internette (gittigidiyor.com vb sitelerde) bulabilirsiniz. Ben şu ana kadar üç eczanede rastladım İstanbul, Anadolu yakasında. Tepe Nautilus Eczanesi, Çiftehavuzlarda sahil yolu üzerinde Şebnem Eczanesi (medAmerican ve Pelit’in tam karşısı) ve Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Eczanesinde (Kazım Kulan kuyumcular çarşısı yanı, Boyner karşısı).

Ağacı yapmadan önce tek kat Flormar 384 sürdüm, kurumasını bekledim ve Orly it’ not rocket science ile ağacı yaptım. Tepesindeki yıldız da Flormar tırnak taşlarından.

Aşağıdaki görselde ağacın nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Malzemeleriniz varda yapması çok kolay aslında.

20121208-145824.jpg

Yukarıdaki resimli anlatımı Crafty Ninja sitesinden aldım. Çok güzel manikürler ve ev yapımı süsler vs bulabileceğiniz güzel bir site.

Fotoğrafta kullanılan ince bantları da yine DMBS Kozmetik‘ten aldım. Her türlü nail art malzemesini temin edebileceğiniz, çok güzel bir sanal dükkan.

Advertisements

2 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s