Yılbaşı Manikürü Bölüm II

Yılbaşı manikürleri serisi hızla devam ediyor. Bu seferki benim için bile biraz fazla süslü ve simli oldu gibi geldi açıkçası. Fotoğraflarda normalde gözüktüklerinden daha güzel çıkmışlar aslında. Gerçekte çok karmaşık duruyor bu kadar simli oje üst üste.

Bir de ikinci fotoğrafta görebileceğiniz üzere üç renk uyguladım süngerle ama yeşil fotoda pek belli olmuyor maalesef. Hemen fotoğraflara geçiyorum.

20121211-140919.jpg

20121211-140958.jpg

İlk olarak tek kat Orly Glitz sürdüm. Daha sonra it’s not rocket science ve star spangled ojelerini sünger kullanarak uyguladım. Nasıl yapıldığını resimli ve ayrıntılı açıklamalı olarak daha önce yazdığım Flormar Duo Chrome yazımda bulabilirsiniz.

Top coat sürdükten sonra Flormar tırnak taşlarını koydum ve fotoğrafta görünen dot maker’ı (DBMS Kozmetik’ten alabilirsiniz) ve Flormar 392 kullanarak süslerin iplerini yaptım. Ve son olarak tekrar top coat sürdüm.

Orly ojeyi bazı eczanelerde ve internette (gittigidiyor.com vb sitelerde) bulabilirsiniz. Ben şu ana kadar üç eczanede rastladım İstanbul, Anadolu yakasında. Tepe Nautilus Eczanesi, Çiftehavuzlarda sahil yoku üzerinde Şebnem Eczanesinde (medAmerican ve Pelit’in tam karşısı) ve Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Eczanesinde (Kazım Kulan kuyumcular çarşısı yanı, Boyner karşısı).

Umarım siz benden daha çok beğenmişsinizdir 🙂 Bu manikürde kullandığım ojelerin her biri tek başına bile yılbaşı teması için oldukça uygunlar. Tavsiye ederim.

Şimdilik bu kadar.

Sorularınız varsa yorum yazabilir veya aydinin.seker.ojeleri@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Görüşmek üzere…

Advertisements

9 replies

  1. geçen sene bu zamanlar yapmışsın bunu daha önce de bir çok kez bakmıştım ama şimdi tırnak boyuna gözüm takıldı sana kısa boy tırnak daha çok yakışıyor bence :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s