Yılbaşı Manikürü Bölüm III

Şu ana kadar yaptığım yılbaşı manikürlerinden en beğendiğim, yapması en kolay ve zevkli olanı…hemen fotolara geçiyorum. Yapılışının ayrıntılı anlatımı da aşağıda sizleri bekliyor olacak.

20121215-213505.jpg

20121215-213514.jpg

20121215-213528.jpg

20121215-213542.jpg

İlk kat olarak iki kat kırmızı Flormar Supershine 13 ve iki kat beyaz Pastel 04 sürdüm.

Kırmızıların ucundaki beyazlığı yapmak için sünger kullandım. Beyaz ojeyi bir kartona sürdüm ve süngeri üzerine bastırdım. Çok yoğun beyaz olmasını istemediğim için fazla oje gitsin diye kartonun boş bir yerine bir kere bastırdım. Sonra istediğim yoğunluğa gelene kadar bir kaç defa çok hafif tırnağıma bastırdım.

Karları yapmak için ojeli fotoğraftaki dotting pen’i kullandım ( buradan sipariş edebilirsiniz). İki ucu farklı boyutlarda noktalar yapıyor.

Orta parmağımdaki kar tanelerini yapmak için yapmak için stamp (damga) kullandım (buradan sipariş edebilirsiniz). Fotoğraftaki diskin sol üst tarafında kullandığım desen.

Kırmızı tırnaklarıma son kat olarak Flormar 003 sürdüm. Bazı şeffaf, çok minik renkli simler var, ışığa göre mavi, yeşil parlıyorlar. Kar taneleriyle güzel gitti.

Kardan adam zaten çok kolay! Dotting tool’un kalın tarafıyla gözleri, ince tarafıyla ağzı yaptım. Burnu da Flormar NA03 kullanarak yaptım. Fırçada az oje olmasına dikkat edin burnu yaparken. Ve son kat olarak parlatıcı sürdüm.

Biraz uzun oldu ama yapması kolay gerçekten ve eğlenceli. Ve sonuç da çok eğlenceli. Durmadan ojelerime bakıyorum ben. Hatta makarna suyu koyarken ojelerime bakmaktan taşırıyordum az kalsın hahah 😀

Advertisements

4 replies

  1. maşallah tırnaklarınız çok sağlıklı görünüyor ben,m tırnaklarım sizinkinin 1/3 ü uzunluğunda değil kırılmaktan bir tuhaf oldular=)) birde ben sürdüğüm ojeden çok çabuk sıkılırım insan bunu silmeye kıyamaz=))
    desenlioje.blogspot.com

    • Çok teşekkür ederim 🙂 ama bundan sonraki yazıya bakarsanız onda kısa tırnaklarım çünkü kırıldı bi tanesi kökünden ve hepsini kestim 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s