31 DayNail Art Challenge 2013 // 5. Gün: Mor

Bugün yine eğlenceli bir tasarımla karşınızdayım. Renk mor olunca sıkıcı olmak zaten zor. Bir de buna çizgiler ve noktalar eklenince hem yapması kolay ve kısa süren hem de bakması eğlenceli bir tasarım çıktı ortaya.

İşte sonuç ve kullandığım ojeler:

20130126-181348.jpg

20130126-181402.jpg

İlk olarak iki kat Sally Hansen Good To Grape sürdüm. Sanırım en fazla kullandığım mor oje bu. Birazcık kurumasını bekledikten sonra (bir dakika yetiyor) Orly Cashmere Cardigan ile orta ve yüzük parmağıma ilk kat çizgileri, işaret ve serçe parmağıma da dotting pen ile noktaları yaptım.

Bunların da biraz kurumasını bekledikten sonra Pastel 82 ile ikinci kat çizgileri ve küçük noktaları yaptım.

Çizgileri yapmak için ekstra bir malzemeye ihtiyacınız yok. Fakat biraz daha ince fırçalı ojeleri tercih edebilirsiniz. Benim şansıma hem Orly hem de Pastel ojelerin fırçaları çok düz ve normalden daha ince. Kullanmak istediğiniz ojenin fırçası kalınsa özel nail art fırçalarından kullanabilirsiniz.

Orly ojeyi bazı eczanelerde ve internette (gittigidiyor.com vb sitelerde) bulabilirsiniz. Ben şu ana kadar üç eczanede rastladım İstanbul, Anadolu yakasında. Tepe Nautilus Eczanesi, Çiftehavuzlarda sahil yoku üzerinde Şebnem Eczanesinde (medAmerican ve Pelit’in tam karşısı) ve Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Eczanesinde (Kazım Kulan kuyumcular çarşısı yanı, Boyner karşısı).

Advertisements

2 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s