31 Day Nail Art Challenge 2013 // 6. Gün: Favori Renk Ailesi

Aslında en sevdiğim renk yeşildir ama turkuvaz oje tonlarını tercih ettim bugünkü tasarım için.

İlk kat olarak Sally Hansen Green Tea kullanmaya karar verdim. Daha önce de kullanmıştım bu ojeyi ama bugün nedense aşık oldum kendisine. Bir anda en sevdiğim ojem oldu!

Fotoğraflar renklerin gerçekteki hallerini pek yansıtmıyor o yüzden farklı ışıklarda çektiğim fotoğrafları koydum. Özellikle koyu turkuvazlar mavi gibi görünüyor fotoğraflarda ama onlar da gerçekte pek öyle değil. Hepsi daha güzel. Hepsini şiddetle tavsiye ederim. Özellikle Green Tea’yi…

20130127-204537.jpg

20130127-204547.jpg

Doğal ışıkta çekilmiş fotoğraf

20130127-204557.jpg

20130127-204607.jpg

İlk olarak iki kat Sally Hansen Green Tea sürdüm. Kurumasını bekledikten sonra (yarım saat kadar) bant yapıştırdım ve Pastel 93 sürdüm. Onun da biraz kurumasını bekledim ve bu sefer bant kullanmadan Flormar 437 ile son kat şeritlerini yaptım. French manikür mantığında olduğu için son şeritler (sadece biraz açılısı) bunlar için bant kullanmaya gerek duymadım.

Dediğim gibi renkler gerçek hayatta aslında daha güzel. Yarın da turkuvaz tonlarını kullanarak ombre manikür yapacağım. Bu yaşımdan sonra turkuvaz en sevdiğim renk oldu galiba!

Sizin favori renk aileniz nedir? Bu challenge’ı yapacak olsanız hangi renkleri kullanırdınız?

Advertisements

6 replies

 1. merhaba ben sally hansen nın yeni koleksiyonu xtreme wear dan grey area ve flirt adlı 2 ojeyi aldım ve hayal kırıklığına uğradım 25 30 dk kurumak bilmedi kardı dalga dalga oldu birde üstüne 210 numara olan flirt sakız gibi sünüyor siz sally hansen kullanıyorsunuz çoğu çalışmanız da sizde oldu mu hiç böyle bir şey firmaya bilgi verdim dönmediler bile hep olan birşey mi

  • Merhaba,
   Sally hansen extreme wear’den üç adet ojem var benim de ama dediğinize benzer bir sorun yaşamadım. Ama eğer çok fazla kat sürmüşseniz kuruması uzun sürer ve bu sürede dediğiniz gibi sakız gibi olabilir. Benim tavsiyem sürdüğünüz katların arasında bir süre bekleyin ve bir kurutucu kullanın.

   Veya aldığınız ojeler sıcağa maruz kaldıysa ojelerin yapısında bozulma olmuş olabilir. Sürerken nasıldı?

   • öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. daha şişeden fırçayı çekerken sakız gibi tek kat ta dalga dalga oluyor 2. katta kabarıyor ve kuruma problemi yaşatıyor=(

   • O zaman aldığınız oje çoktan bozulmuş durumdaymış. Oje çözücü alabilir veya bir kaç damla aseton damlatabilirsiniz şişeye. Ama o da geçici bir çözüm. En iyisi almadan önce ojeleri bir açıp kontrol etmek. Bbenim de başıma gelmişti bir kere, oje kupkuru çıkmıştı.

   • sanırım haklısınız ancak oje sirkülasyonunun çok yoğun olduğunu düşündüğüm gratis den aldım. neyse tekrar teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız için=)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s