31 Day Nail Art Challenge 2013 // 17. Gün: Yeni Bir Teknik

Bugünün teması için daha önce denemediğim bir tekniği denemem gerekiyordu. Benim seçtiğim tekniğin adı nedir bilmiyorum. İnternette farklı tekniklerle yapılan manikürler ararken şuna rastladım ve aşağıda görmüş olduğunuz manikürü yapmaya karar verdim. Az önce verdiğim linkte resimli anlatım da var. Bunu yaparken fotoğraf çekmek biraz zor olduğu için ben kendim bir resimli anlatım hazırlayamadım maalesef. Ama fotoğraflardan sonra kısa bir yazılı açıklama bulabilirsiniz.

20130303-170154.jpg

20130303-170231.jpg

20130303-170242.jpg

İlk olarak iki kat siyah oje sürdüm. Kuruduktan sonra tırnaklarımın ucuna Flormar’ın Nail Art serisinden sıra ile sarı, turuncu ve kırmızı ojeleri sürdüm. Bunları sürerken çok düzgün olmaları gerekmez, nasıl olsa daha sonra birbirlerine girecekleri için. Ama yoğun sürmüş olduğunuza dikkat edin.

Çizgileri yaptıktan hemen sonra bir kürdanı sarıdan (ya da tırnağınızın ucunda hangi renk varsa) başalayarak yukarı doğru sürükleyin. Bunu yaparken kürdanın ucunun tırnağınıza değmemesine dikkat edin, sadece ojeye değsin. Aksi takdirde kürdan ojeleri birbirine karıştırmak yerine boşluklar oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden de çigileri yaparken ojeyi oldukça yoğun sürmeniz gerekir.

Bunlar da kuruduktan sonra son kat parlatıcı sürdüm.

Bu tasarımı denemek isteyenlere tavsiye (keşke ben de öyle yapsaydım): İlk kat olarak MAT siyah oje kullanın. Alev efekti daha öne çıkar böylece. Alevleri yaptıktan sonra aklıma geldi bu fikir maalesef 😦

Fotoğrafta gerçekte olduğundan daha güzel görünen ender tasarımlarımdan sanırım.

Bugünlük bu kadar. Bir daha ki yazımda en eski denenmemiş oje(leri)mle karşınızda olacağım. Oldukça eğleceli olacak 🙂

Görüşmek üzere!

Advertisements

7 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s