31 Day Nail Art Challenge 2013 // 23. Gün: Doğadan Esinlenerek

Bugünün teması için çok önce gördüğüm ve gördüğümden beri yapmak istediğim bir tasarımı yapma fırsatı buldum. Tasarımın orijinali Chalkboard Nails‘e ait. Nail Art’a merak saldığımdan beri çok beğenerek takip ettiğim bloglardan biri. Tavsiye ederim.

20130321-152156.jpg

20130321-152328.jpg

20130321-152216.jpg

20130321-152230.jpg

Bu manikür aslında çok kolay. Serçe ve yüzük tırnaklarıma ilk olarak iki kat Claire’s 38, işaret ve orta tırnaklarıma da China Glaze Kalahari Kiss sürdüm.

Bunların kurumasını bekledikten sonra mavilerin üzerine Sally Hansen Blue Me Away ve Pacific Blue ile sünger kullanarak renk geçişi efektini yaptım. Daha önceki Flormar Duo Chrome yazımda ayrıntılı olarak bu tekniğin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Daha sonra ince uçlu beyaz Flormar Nail Art oje ile dalga çizgilerini yaptım ve son kat olarak fotoğrafta görünen simli Flormar ojeyi sürdüm.

Kum efekti içinse Sally Hansen Terracotta ile streç film tekniğini uyguladım ve Flormar matlaştırıcı oje sürdüm son kat olarak.

En sonda da deniz yıldızını ince uçlu turuncu Flormar Nail Art oje ile yaptım.

Ben sonuçtan çok memnun kaldım. Herhalde bir-iki gün çıkarmam bu ojeleri.

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere! Kendinize ve tırnaklarınıza iyi bakın 🙂

Advertisements

7 replies

 1. Ben streç film tekniğini bir türlü uygulayamıyorum, nedendir?:/ Ya renkler birbirine bulanıyor ve yeni bir renk oluşuyor, ya da bir renk baskın geliyor, desen oluşmuyor. Nerede neyi yanlış yapıyor olabilirim, bir tahmininiz var mı? ._.

  • Benim gosterdigimden farkli bir yolu daha var bunun. Aslinda daha kolay ama ben pasli metal efekti yaratmak icin bu yolu denedim.

   Diger yontem soyle:
   Strec filmi hazirlayin.
   dilediginiz ilk kat ojeyi surun ve kurumasini bekleyin.
   Daha sonra sectiginiz diger rengi surun (tirnagin tamamini kaplayacak sekilde) ve hemen strec filmi bastirin. Cok sert bastirmamaya dikkat edin, hatta hafifce dokundurun desem daha iyi olur.
   Eger daha fazla renk kullanmak isterseniz yukaridaki adimlari tekrarlayin ama her kati bitirdikten sonra iyice kuruduguna emin olun 🙂 bir de bu yontem icin 3ten fazla renk kullanmanizi tavsiye etmem
   Umarim bu ise yarar 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s