31 Day Nail Art Challenge 2013 // 28. Gün: Favori Renginizden Esinlenerek

Bugünün tasarımını yaparken hem çok eski bir oje kullandığımdan (Claire’s 29, açık yeşil) hem de ilk yaptıklarımı beğenmediğimden dolayı deffalarca silip yapmam gerekti. Son görünümden çok memnun kalmasam da artık delirecek noktaya geldiğim için bu halleriyle yayınlıyorum ve çok fazla bir şey yazmıyorum.

Maalesef resimli anlatım da hazırlayamadım. Aslında yeltendim ama manikür sürekli bozulduğu için sıkıldım ve bıraktım her adımda fotoğraf çekmeyi. Yine de aşağıda kısaca anlatmaya çalışacağım nasıl yapıldığını.

20130406-183546.jpg

20130406-183555.jpg

20130406-183601.jpg

20130406-183609.jpg

Bu manikürde Kullandığım ojeler: Açık yeşil Claire’s 29, koyu yeşil Color Club Edie. Color Club ojeyi Ümraniye Meydan AVM’de bulunan Ali Gür kuaförden aldım.

Kare desenleri yapmak için ilk kat ojeleri sürdükten sonra uzun ince uçlu özel tırnak süsleme fırçası ile tırnağım boyunca iki dikey iki yatay çizgi çektim. Kullandığım fırça çizgi çekmeyi oldukça kolaylaştırıyor.

Çizgileri yaptıktan sonra oluşan karelerin içini küçük uçlu dotting pen ile doldurdum. Sonra da yine aynı dotting pen
ile karelerin içine noktaları koydum.

Son olarak diğer tırnaklarıma birer kat koruyucu sürdükten sonra tırnak taşlarını yerleştirdim ve tüm tırnaklarıma son kat koruyucu sürerek bitirdim manikürü.

Şu anda bakınca gözüme güzel görünüyor manikürüm ama fotoğraflar çok yakından ve büyük olduğu için onlara pek bakmak istemiyorum açıkçası çünkü hatalar çok belli oluyor. Bu da saatlerce uğraştıktan sonra biraz insanın sinirini bozuyor tabi.

Ben yine kendimş fazla eleştiriyor olabilirim. Siz nasıl buldunuz?

Advertisements

2 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s