Kırmızı, Altın ve Sim

Çok cafcaflı bir manikürle karşınızdayım bugün. Hem de sadece iki oje ve iki renk sim kullanarak yaptım. Kullandığım ojeler: OPI Color So Hot It Berns (kırmızı), Orly Glitz.

20130418-190902.jpg

20130418-190909.jpg

20130418-190915.jpg

Kalp şeklini yapmak için simleri tek tek tırnaklarıma yerleştirdim. Bunun için önce simin kapağını açıp az bir miktar simi kapağa boşalttım. Daha sonra bir şeffaf ojeyi kağıda damlattım, dotting penin (veya yoksa kalem, kürdan vs kullanabilirsiniz) ucunu ojeye batırdım ve her seferinde tek bir sim alarak bunları istediğim şekilde tırnaklarıma yerleştirdim. Bu işlem bittikten sonra koruyucu oje sürdüm. Baş parmağımda da aynı yöntemi kullandım.

Gözüktüğü kadar korkutucu ya da sıkıcı bir iş değil! Ben hep öyle zannederdim ama sonunda denedim ve yanıldığımı gördüm. Tabi bu benim fikrim siz yapmaya kalkar da sıkılırsanız sonra bana söylenmeyin! 😋

Kırmızı tırnaklarımın etrafındaki çizgileri yapmak için Flormar’ın Nail art serisinden altın simli olan ojeyi aldım, fırçasını temizledim, Orly Glitz’in içine batırdım ve çizgileri yaptım.

Daha sonra Orly Glitz ve büyük uçlu dotting pen ile noktaları yaptım, biraz kurumasını bekledikten sonra daha ufak uçlu dotting pen ile aynı noktaların üzerilerine kırmızı oje ile yine nokta koydum. Bunun da biraz kurumasını bekledikten sonra tüm tırnaklarıma koruyucu oje sürdüm ve Voila! 😊

Elimde tuttuğum kağıdın sebebi Instagram’da bir yarışmaya katılıyor olmam. Instagram’da da beni takip etmek isterseniz kullanıcı adım aydixiii.

Advertisements

2 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s