Nisan Ayı Temaları: Mint (nane)

Yeni tırnak boyu, şekli ve sade (bana göre) bir manikürle karşınızdayım bugün.

Dün Instagram’da (kullanıcı adım aydixiii) daha önce kullandığım tırnak boy ve şekillerinin bir karşılaştırmasını paylaşıp hangisinin daha güzel durduğunu sormuştum. Takipçilerimden gelen cevaplar doğrultusunda kısa ve küt olanı daha çok beğendikleri ortaya çıktı. Ben de hemen kestim. Gerçekten de güzel oldu. Sanırım el şeklime en çok yakışan tırnak boyu ve şekli bu ama arada değişiklik yapmazsam bir tarafım şişeceği için sık sık değiştiriyordum. Bu sefer belki birazcık daha uzatırım ama uzun süre bu modeli kullanmayı düşünüyorum. Siz nasıl buldunuz?

Neyse Nisan ayı temalarında 19 Nisan’ın teması ‘Mint’ yani nane yani aslında bence turkuvaz demek daha doğru olur. Neden mint diyorlar bu gavurlar bilmiyorum. Nane dediğin yeşil olur yani! ‘Turquoise’ yazmak zorlarına gidiyor herhalde. 😝

Ben bugünkü ojelerime ve tasarıma bayıldım açıkçası. Resmen içimi açıyor ve bakmadan duramıyorum. Umarım siz de beğenirsiniz.

20130419-182359.jpg

20130419-182404.jpg

Çok ender rastlanan bir durum olarak iki elim de TAMAMEN aynı bugün! Not edin bugünün tarihini bir kenara! 😋

Bu Inglot ojeyi daha önce tam bir manikür olarak kullanmamıştım. Hatta daha önce kullandım mı hatırlamıyorum ama mutlaka denemişimdir.

İlk katı sürdüğümde formülü biraz sulu gibi geldi ve boşluklar kaldı tırnaklarımın bazı kısımlarında ama ikinci kat tamamen kapattı. Bunun gibi açık renk ve sedefli bir oje için çok iyi bir şey bu.

Yüzük parmaklarımdaki simli oje Sephora marka. Maalesef etiketi olmadığı için adını bilmiyorum 😔 Üzgünüm. İçindeki küçük simler altın, büyük yuvarlak simler gümüş rengi. Bu ikisinin karışımı çok hoş ve farklı bir parlaklık yaratıyor.

Inglot’nun numarası da 696 ya da 969. Gerçekten hangisi söylemek çok zor! Tırnak taşları Flormar’dan.

20130419-182939.jpg

Herkese mutlu hafta sonları dilerim. Ayrıca bu manikür haftasonu için de harika olabilir. Tavsiye ederim! 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s