Bahar Yaratıcılığı, Rengarenk Tırnaklar

Yine bir çok tasarım ve rengarenk tırnaklarla karşınızdayım efendim. Yazacak pek bir şey yok. Hemen fotoğraflara geçiyorum.

Önce sol elim

20130503-121410.jpg

Ve sol elimde kullandığım ojeler

20130503-121420.jpg

Orly dışındaki ojeleri iki kat sürmem yetti fakat Orly’yi üç (dört de olabilir) kat sürmem gerekti. Çok opak bir oje ama çok güzel ayrıca katlar çabuk kuruyor.

Sağ elime aynı renklerin koyu tonlarını sürdüm

20130503-121630.jpg

Kullandığım ojeler

20130503-121640.jpg

Daha sonra sol elimin tırnaklarının uçlarından ortasına doğru sünger ve sağ elimin tırnaklarında kullandığım ojelerle ombre (gradient) efektini yarattım.

20130503-122349.jpg

Bu efekti yaratmak için bir miktar ojeyi bir kağıda damlatıp makyaj süngerinden kestiğiniz küçük bir parçayı bu ojeye bastırıyorsunuz. Daha sonra süngeri uçlardan başlayarak hafifçe tırnaklarınıza bastırıyorsunuz. Aslında bastırmak değil de “pıt pıt” bastırıp kaldırmak desek daha doğru olur.

Bu işlemi tırnaklarınızdaki geçiş efektinden memnun kalana kadar tekrarlayabilirsiniz. Geçişin yumuşak ve daha iyi görünmesi için süngeri önce tırnak uçlarınıza, daha sonra süngerde daha az oje kaldıkça ortalara doğru uygulamanız gerekir. Süngerde fazla oje olduğunu düşünürseniz kağıda bastırarak bu fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Sağ elime de tırnak taşlarından çiçekler yaptım.

Direkt güneş ışığında

20130503-122841.jpg

Lamba ışığında

20130503-122854.jpg

Aslında bu kadarla kalacaktı ama bu tasarımlar için yaptığım ojeleri yerlerine yerleştirirken birden bazı ojelerimi tekrar organize etmeye başladım ve geçen sene aldığım ama tek başına hiç kullanmadığım bir simli Hello Kitty oje buldum (daha önce başka pembe ojelerin üzerinde kullanmıştım) ve sürmek istedim. Aslında sadece bunu sürecektim ama hazır Hello Kitty’li bir oje sürerken bir tane de Hello Kitty tırnağı yapmadan duramadım. 😊

20130503-123017.jpg

20130503-123028.jpg

Hello Kitty ojeyi üç kat sürdüm. Çıkarması inanılmaz zordu! Tırnaklarım ağrıdı resmen; o kadar uzun sürdü ve bastırmak zorunda kaldım ki!

Hello Kitty suratını ise özel nail art fırçaları ile elle yaptım.

Hello Kitty ojeyi geçen sene Kanyon Douglas mağazasından almıştım. Çok farklı ve başka yerlerde bulunmayan ama biraz daha pahalı olan oje markalarını Douglas mağazalarında bulabilirsiniz. Hello Kitty en ucuzlarındandı.

Orly ojeyi de bazı eczanelerde ve internette (gittigidiyor.com vb sitelerde) bulabilirsiniz. Ben şu ana kadar üç eczanede rastladım İstanbul, Anadolu yakasında. Tepe Nautilus Eczanesi, Çiftehavuzlarda sahil yoku üzerinde Şebnem Eczanesinde (medAmerican ve Pelit’in tam karşısı) ve Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Eczanesinde (Kazım Kulan kuyumcular çarşısı yanı, Boyner karşısı).

Advertisements

5 replies

  1. yeni keşfettim blogunu ve bayıldım:) çok güzel şeyler yapmışsın,sanat eseri gibiler..ben de çok seviyorum böyle farklı şeyleri ama maalesef o kadar sabırlı değilim 5 dkda süreyim bitsin istiyorum:)eşinle de çok tatlı çıkmışsınız:)

    • Cok tesekkur ederim! 🙂 🙂 🙂 Yeni cikan rengarenk simli ojelerle 5dakikada da cok guzel seyler yapiliyor!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s