‘İyi ki Doğdun Blog’ Yarışma & Çekilişi

Herkese merhaba!
Blog’umun 1. yaş günü için düzenlediğim yarışma & çekilişin hediyelerini ve kurallarını geçen hafta paylaşmıştım. Bunun üzerinden tam bir hafta geçti ve katılımdan oldukça memnunum. Ama bu süre içerisinde bir çok soru ve öneri geldi. Bunlara cevap vermek ve değerlendirmek için kurallarda bir kaç değişiklik yaptım. Ayrıca bir kaç ufak hediye daha ekledim 🙂 (eklemeye de devam edebilirim) 😉

Baştan başlayalım:

Üç kategori var. Birincisi nail art konusunda deneyimli, uzun zamandır nail art yapan kişiler ve blogger’lar için bir yarışma. İkinci kategori yine yarışma ama bu sefer yeni başlayan nail art sevdalıları için. Üçüncü kategori de çekiliş oluyor ama bildiğiniz çekilişlerden değil; şartlarından en önemlisi ojeli fotoğrafınızı göndermek!

Önce hediyeler sonra kurallar ve önemli notlar.

Hediyelerin tamamı. Bir kutu dolusu hediye!! (İçim gitmiyor değil yani) 😉

20130523-161630.jpg

Kategorilere göre hediyeler:

20130523-161752.jpg

20130523-161801.jpg

20130523-161809.jpg

20130523-161818.jpg

20130523-161828.jpg

20130523-161847.jpg

20130523-161856.jpg
(Aynalı ruj kutusu ve telefon süsü)

20130523-162030.jpg

20130523-162040.jpg

20130523-162055.jpg

20130523-162105.jpg

20130523-162120.jpg

20130523-162139.jpg

20130523-162157.jpg

20130523-162310.jpg

20130523-162320.jpg

20130523-162331.jpg

20130523-162344.jpg

20130523-162354.jpg

Biraz uzun biliyorum çünkü çok soru geldi ve ben bu işi elimden geldiğince adil ve düzgün bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Lütfen kuralları ÇOK ÇOK DİKKATLİ OKUYUNUZ!!

+Yarışmanın teması, tabi ki, şeker. Bunu istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz: şeker, tatlı, şirin, sevimli, mutluluk veren gibi… Kendinizi kısıtlamayın.

+Öncelikle blog’umu bloglovin, wordpress hesabı veya e-mail kayıdı yoluyla takip etmeniz (üçünden biri) VE Facebook sayfamı beğenmeniz gerekir.

+Yarışmaya katılmak için yaptığınız tasarımın fotoğrafını aydinin.seker.ojeleri@gmail.com adresine veya Facebook sayfama direkt mesaj olarak yollayabilirsiniz.

+Mesaj veya mailinizde hangi kategoriye katılmak istediğinizi belirtin. Eğer nail arta yeni başladıysanız ama deneyimli kategorisindeki hediyeleri daha çok beğendiğseniz ve kendinize güveniyorsanız Deneyimli kategorisine de katılabilirsiniz.

+Yollayacağınız fotoğrafta küçük bir kağıt parçasına isminizi yazın (eğer bana daha önce yaptığınız tasarımları gösterebilirseniz ve ben yarışmaya katıldığınız tasarımın sizin olduğundan emin olursam bilgisayarda da isminizi ekleyebilirsiniz fotoğrafın üzerine. Ama kağıda yazmanızı tercih ederim! Lütfen bana internetten bulduğunuz fotoğrafları ben yaptım diye ya da daha önce yaptığınız tasarımları yollamayın. Bir buçuk senedir günümün çoğu blog, facebook, twitter, pinterest ve instagram hesaplarımda oje tasarımlarına bakarak geçiyor. Yeni/ eski yapılan tüm tasarımları biliyorum. BENİ KANDIRAMAZSINIZ bu konuda. Sadece kendiniz rezil olursunuz. Yarışmaya MUTLAKA YENİ BİR TASARIMLA KATILMANIZ GEREKİR!)

+Fotoğrafın net olmasına özen gösterin.

+Yarışmaya üç farklı tasarımla katılabilirsiniz. Farklı tarihlerde yollayabilirsiniz bu tasarımları. Her tasarım için istediğiniz kadar fotoğraf çekip yollayabilirsiniz ama ben her tasarım için sayfamda yayınlamak üzere bir tanesini seçeceğim.

+Yaptığınız tasarımda tırnak taşı, fimo, stud, stamp, akrilik boya kullanabilirsiniz ama lütfen abartmayın. Tek bir desen ve tek bir ojeyle yapılmış tasarımları kabul etmeyebilirim. Etsem de bu kazanma şansınızı baya etkiler…

+Takma tırnak kullanabilirsiniz ama sadece tırnaklar parmağınızdayken yapılmışsa kabul ederim. Önce yapıp sonra takmayın. Tabi nereden bilebilirim öyle yapsanız bile? Size güveniyorum lütfen diğer yarışmacıların hakkını yiyecek davranışlarda bulunmayın!

+Sadece çekilişe katılmak için ojeli bir fotoğrafınızı yine yukarıda belirttiğim şekilde yollayın. İlla ojeli tırnaklarınız olması gerekmez. Yeter ki karede siz ve oje olsun! 🙂

+Yarışmaya katılan herkesi otomatik olarak çekilişe de dahil edeceğim. Yani yarışmayı kazanmasanız bile hala çekilişi kazanma şansınız olacak. Herkesin çekilişte sadece bir hakkı olacak.

+Bana yolladığınız e-mail veya mesaja iki gün içinde cevap vermemişsem bu almamış olduğım anlamına gelebilir. Lütfen aldığımdan emin olun!

+Yarışma için gelen fotoğrafları Facebook sayfamda iki ayrı albüm yaparak yayınlayacağım ve yarışma bitiminden bir gün sonra (1 Temmuz) sayfamdan kazananları duyuracağım.

+Çekiliş kazananını katılan herkesin adını kağıtlara yazıp, eşime çektireceğim.

+Çekiliş kazananı yarışma kazananlarından biriyse, çekilişi tekrar yapacağım.

+Katılan HERKESE ufak bir sürprizim var! Bana fotoğrafları yolladığınız zaman bunun ne olduğunu öğrenebilirsiniz 😉

Önemli notlar:
+Benim veya blog’umun bir sponsoru yok. Tüm hediyeler tarafımdan sağlanmıştır.

+Fotoğrafınızı bana yollayarak bana bunu Facebook sayfamda yayınlama yetkisi vermiş olursunuz.

+Yeterli katılım sağlanmazsa yarışma ve çekilişi iptal edebilirim. O yüzden paylaşın paylaşın paylaşın! Paylaşmak güzeldir! 🙂

+Yarışma süresini uzatıp, kısaltabilir, kuralları değiştirebilirim. Böyle bir durum söz konusu olursa bunu Facebook sayfam ve Blog’umda duyuracağım. Görüp, görmemiş olmanız benim sorumluluğumda değildir! (İlk yarışma&çekiliş yazımdaki kuralları da güncelledim yani iki yazı arasında kurallarda hiç bir fark göremezsiniz).

+Facebook sayfamda paylaştığım fotoğrafların altına yapılan olumsuz yorumlar gördüğüm anda silinecektir. Saygısızlığa, seviyesizliğe, kıskançlığa asla tahammül etmeyeceğim. Gerekirse bu davranışlarda bulunan kişileri sayfmadan bloklayacağım.

+Fotoğraflar paylaşıldıkça daha sonra gören insanlar kopya çeken diye endişelenler var ama ben kimsenin bir tasarımın tıpkısının aynısını yapacağına inanmıyorum. İnsanlar aynı şeyi düşünmüş olabilir. Eğer sayfamda gördüğünüz bir tasarım sizin de yapmayı düşündüğünüz bir şeyse yapmaktan vazgeçmeyin kendi yorumunuzu katın.

+Eğer ki kazananlar en çok beğeni alan fotoğraflarla aynı ise bu benim etkilendiğim anlamına gelmez! Bu konuda bana güvenebilirsiniz.

+Farketmişsinizdir belki yeni başlayanlar kategorisine en fazla ödülü koydum. Bu sizleri teşvik etmek için. Facebook sayfamda yayınlanan ve beğenilen fotoğraflar sizi caydırmasın. Benim ne seçeceğimi bilemezsiniz.

+Son olarak orijinallik benim oje tasarımlarında en sevdiğim özelliktir. Çok mükemmel yapılmış bir tasarım ve fena yapılmamış ama orijinal bir tasarım arasından genellikle ikincisini tercih ederim. Bu da size ipucu olsu. 😉

+Anlamadığınız bir şey olursa lütfen sorun.

HERKESE BOL ŞANS!! 🙂 🙂

Advertisements

10 replies

 1. Merhaba uzun bir yazı olmuş bende en kısa zamanda bir tasarımla katılmayı isterim,oje tasarımı yapmayı ilgilenmeyi uzun zamandır seviyorum hergün olmasada boş vaktim olduğunda yaparım deneyimli deneyimsizmi olduğuma resmi yolladıkdan sonra sen karar ver ben kendimi övmek yada başka birşey demek istemiyorum…
  Sanırım şartlar basit tekrar yazıyım çünkü anlamadığım yer olabilir yazı uzun oluncca zorlanıyorum ben,resmi çekip göndericem fakat isim soy isim istemissin ayrı bir kağıda yazıp yani internette yayınlanmıcaksa tabiki orda burda ismimin gözükmesini istemem sosyal ortam neticede.blovıngden madame kokoş ismiyle takipteyim…
  Bloğumda yaptığım tasarımlar var dilersen bakabilirsin gezebilirsin sende
  http://kzmtkkokos.blogspot.com/ …..

  • Tabi ki isminin gözükmesini istemiyorsan dediğin gibi yapabilirsin sen bana bir kağıtlı, bir kağıtsız isim yolla ben isimsiz olanı koyarım 🙂 çok sevindim katılacak olmana. Yeni bir duyurum yaptım bu arada son katılma tarihi 30 Haziran 🙂

   • Doğru anlamışım ozaman yalnız kağıtlı kağıtsız derken ne yazsam ben kağıda onu anlamadım :)) Şimdi isim soy isim yazılcak yazdım gönderdim diyelim kağıtsız ne :))) anlamadım 😦

   • Birde yaptığım tasarımın ojenin üzerine madame kokoş yazsam olur dimiğ,?
    ayrı bir kağıdada adımı soy adımı yazıp gönderirim

   • Evet kagit derken isim soyisimden bahsediyordum. Madam kokos yazabilirsin. Ayrica da isim soyisimli gonder ben onu yayinlamam 🙂

   • Tamam ozaman çok sağol,biraz yordum seni kusura bakma :))
    facebookuna baktım bugün biraz çok güzel nail artlar var,randomla belirlemıcekmıssın,desene sizin uğurlu ellerinize kaldıkk :))
    2 tane bile yapasım var bakalım,hediyelerin çook güzel ya umarım şansım vardırda ben kazanırım nail art malzemelerim yok çünkü kazanmayı çok isterim daha önce alice yapmıştı böyle birşey kazanamadım :(Bu defa gönülden istiyorum,hergün bakıyorum bu cicilere çağırıyorum onları kısmetse benim olsunlar :]]

   • Ne yormasi canim 🙂 bol sans diliyorum ve heyecanla tasarimlarini bekliyorum. Uc tane hakkim var 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s