Party Cat

Merhaba,

Çok eğlenceli bir tasarımla karşınızdayım bugün. Bunu parti temalı bir yarışma için yapmıştım ama son katılma zamanına yetişemedim. “Party Cat” adlı bir karikatür serisinden esinlendim.

20130703-155022.jpg

20130703-154933.jpg

20130703-155000.jpg

Çok tatlı değil mi? 🙂

Bu tasarım için önce tüm tırnaklarıma beyaz oje sürdüm. Daha sonra 4 tanesinin üzerilerine Flormar’ın yeni Glitter serisinden farklı ojeler sürdüm hatta bazı tırnaklarımda iki farklı oje kullandım daha renkli ve partimsi bir görüntü olsun diye. (Bu yeni Glitter serisinin ayrıca bir inceleme yazısı paylaşacağım). Biraz bekledikten sonra bir kat parlatıcı sürdüm.

Kedi ve şapkasını yapmak için önce çok ince fırçalı bir nail art fırçasıyla konturları çizdim siyah Pastel oje kullanarak. Daha sonra biraz daha kalın bir fırça ve Sally Hansen White On oje kullanarak kontorların içini doldurdum. Bunun kurumasını beklerken farklı dokulu ojeler ve yine çok ince uçlu bir fırça ile “Party Time” yazısını yazdım.

Beyazlarda kuruduktan sonra ince fırça ve dotting pen kullanarak kedinin yüzünü, patisini ve şapkanın çizgilerini yaptım. En son olarak da tüm konturların üzerinden bir daha geçtim ve biraz kurumasını bekledikten sonra parlatıcı sürdüm..

Aslında gerçekten zor değil bu tip şeyler yapmak. Bir süre pratik yapmak lazım tabi ki. 🙂

Advertisements

6 replies

  1. Merhaba, ben de Nail Art’a ilgi duyuyorum, lütfen bana London Nails Inc Graffiti Rainbow’u (şu rengarenk olan, sanırım aşık oldum) nereden alabişeceğimi söyler misin? Şimdiden teşekkürler.

    • Merhaba,
      Sephora magazalarinda bulabilirsin o ojeyi ve ayni markanin guzel bir suru rengini 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s