Neon Balonlar

Herkese merhaba!

Capcanlı neon renklerle, çok eğlenceli bir tasarımla karşınızdayım bugün. Bu tasarımı bir kaç gün önce yapmıştım. Sonrasında da bir kaç tane daha yaptım ama onları başka gün paylaşacağım. Bu tasarım hafta sonu için oldukça uygun olur diye düşüdüm 🙂

Bir arkadaşımın Facebook kapak (cover photo) fotoğrafından esinlendim. Önce o fotoğrafa bakalım.

20130803-130724.jpg

Ve benim kullandığım renkler

20130803-131328.jpg

Soldan sağa: Flormar 420 (iki kat), Rimmel London Sweet as Sugar (üç kat), China Glaze Flip Flop Fantasy (iki kat), China Glaze Sun Worshipper (üç kat). Neon renkleri beyaz üzerine uyguladım. Yani yazdığım katlar beyaz üzerine uygulanmış olan kat sayıları. China Glaze’ler kuruduğunda mat oluyor o yüzden bir kat parlatıcı sürdüm bütün tırnaklarıma.

20130803-131337.jpg

Ve tasarımın son hali!

20130803-131844.jpg

20130803-131857.jpg

Yüzük parmağımdaki balonları yapmak için önce beyaz oje ve özel ince uçlu nail art fırçası ile yuvarlaklar çizdim ve içlerini doldurdum.

Bunların kurumasını beklerken diğer tırnaklarımdaki baloncukları yaptım. Bu baloncuk efektini yapmak için önce ince fırça ile daireler çizdim. Daha sonra az miktar beyaz akrilik boyayı küçük bir kapta su ile karıştırdım. İyice sulu olana kadar su ekledim. Daha sonra normal bir boyama fırçasını bu boyaya batırdım ve tırnağıma çizmiş olduğum yuvarlaklardan birinin içine bir damla dolacak şekilde fırçanın ucunu hafifçe dokundurdum. Bunu yaptıktan hemen sonra bir kulak çubuğu ile fazla suyu emdirdim. Aynı işlemi tüm baloncuklar için tek tek tekrarladım.

Tüm bu işlemler bitene kadar yüzük parmağımdaki beyaz balonlar kurudu. İnce uçlu fırça ile balonların kenarlarında beyaz kontur kalacak şekilde renkli ojelerle içlerini doldurdum. Son olarak beyaz yansımaları ekledim. Biraz kurumasını bekledikten sonra parlatıcı sürerek manikürümü tamamladım.

Bu da eğlence olsun diye çektiğim bir fotoğraf.

20130803-133026.jpg

Advertisements

4 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s