Ürün İncelemesi: Flormar Passionate Dots PD01, PD06

Herkese merhaba!!
Bugün kısa bir inceleme yazısı ile karşınızdayım. Flormar’ın yeni Passionate Dots koleksiyonundan 01 ve 06 numaraları ojeleri tanıtacağım.

Seride toplam altı oje var. Renkleri ilk gördüğümde çok sıradan olduklarını düşünmüştüm ama bunların dokulu oje olduklarını öğrenince biraz ısındım. Sonunda Flormar’ın da dokulu oje furyasına katıldığına çok sevindim.

Bütün seriyi almadan önce her zamanki gibi iki oje alıp bunları denemek istedim. Diğer renklerine benzer dokulu ojelerim olduğundan kırmızı ve siyah renkte olanları tercih ettim.

İlk olarak 01 ile başlayalalım. Oldukça parlak, turucuncu/kırmızı renkte bir oje. Çok özel bir renk değil tek başına ama dokulu efektiyle daha hoş olacağını düşünmüştüm. Ama aşağıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi maalesef oje bir türlü dokulu yapısını almadı; çok garip kabarıklıklar oluşmuş gibi bir görünüme büründü.

20131103-175638.jpg

20131103-175643.jpg

Saatler geçip de oje bir türlü dokulu olmayınca ben mi bir hata yaptım acaba diye kendimden şüphe ettim. İlk katı dürdükten sonra hızlı kurutucu damla damlatmıştım, acaba o mu engelledi diye düşündüm. İlk katı sürdükten sonra dışarı çıkmam gerektiği için ikinci katı saatler sonra sürdüm ve iki kat sürersem daha dokulu olur diye umdum. Ama yine olmadı! İnternette biraz araştırınca herkesin bu ojede aynı sorunla karşılaştığını gördüm. Maalesef bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı bu durum.

Bu ojeyle ilgili söyleceğim son şey de çıkarırken çok boyadığı. Eğer uygulamadan önce ilk kat olarak koruyucu base coat sürmezseniz tırnaklarınzda çok kötü kırmızılık bırakabilir. Benim parmaklarımı boyadı ama asetonla geçti hepsi.

Neyse ki ojelerin hepsinin 01 kadar kötü olmadığını öğrenince moralim düzeldi biraz 😛

Aşağıda ki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi 06 numaralı, siyah ojenin dokusu süper. İki kat uyguladım. Sürümü oldukça rahat. Bir kat sürdükten sonra iyice kurumasını ve dokusunun ortaya çıkmasını beklemek gerekiyor.

20131103-181436.jpg

20131103-181442.jpg

20131103-181448.jpg

Tüm siyah sevenlere tavsiye edebilirim bu ojeyi. Gerçekte fotoğraflarda olduğundan daha iyi görünüyor. Fotoğraflarda görünen beyaz noktacıklar hiç belli olmuyor. O beyazlıkların ne olduğunu veya neden olduğunu da pek anlamadım ama çıplak gözle gözükmediği için çok da umrumda değil açıkçası 🙂

Siz denediniz mi bu seriyi? Denediyseniz beğendiniz mi? Düşünceleriniz nedir? Denemediyseniz, düşünür müsünüz?

Advertisements

4 replies

  1. Ben de dayanamayıp 05 numaralı ışıltılı moru aldım. 🙂 Denemek için üzerine matlaştırı sürdüm ve buna rağmen dokusunu korudu. Ki zaten müthiş şeker bir renk öneriyorum. 🙂 Ama siyah da gayet güzel duruyor, edineceğim. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s