Neon Chevron (Resimli Anlatım / Pictorial)

Merhabalar efendim / Hello ladies! 

Çok özel bir yazı ile karşınızdayım. Bugün yaptığım tasarımı Instagram’dan tanıştığım İskoçyalı arkadaşım Saima’dan kopyaladım. Kendisi ve eşi evlilik yıldönümleri için İstanbul’a geldiler ve buluşacağımız gün için onun seyahate çıkmadan önce yaptığı tasarımın aynısı yapmaya karar verdim. Aslında önce sadece aynı renkleri kullanarak benzer bir tasarım yapacaktım ama sonra Saima’nın tasarımını çok beğendiğim için aynısını yapmaya karar verdim. Yaparken de her adımın fotoğrafını çekip resimli bir anlatım hazırladım sizler için. Ayrıca beraber bir kaç fotoğrafımızı daha paylaşacağım. Lafı daha da uzatmadan hemen fotoğraflara geçiyorum 🙂

Today’s post is very special. It features a ‘bestie twin nails in person’ mani with Saima. My first Instagram friend that I’ve actually met in real life! Saima and her husband Marty came to Istanbul to celebrate their anniversary. I copied the design she did for our bestie twin nails in person. She sent me a photo before she left for Istanbul. I was going to do chevron tips using the same colours but then I decided to copy it instead because I loved it so. I took step by step photos and will be sharing a pictorial at the end! Let’s get to the fun part now…photos!

İki elim beraber. Yina sağ elimde daha aynı renklerde daha basit bir tasarım var.

Two hands together. There’s a simple design with the same colours on my right hand as usual.

Sol elim… Left hand

20131121-143539.jpg

20131121-143547.jpg

20131121-143553.jpg

Sağ elim… Right hand

20131121-143559.jpg

20131121-143604.jpg

Saima ve ben 🙂 İlk buluşmamız için Ortaköy The House Cafe’de akşam yemeği yedik eşlerimizle beraber.

Saima and I 🙂 We went to have dinner at The House Cafe, Ortaköy for our first meet-up. 

20131121-143621.jpg

Saima’nın hazırladığı kolaj 🙂

Saima’s sweet collage 🙂

20131121-143614.jpg

İkinci buluşmamız için önce Taksim’e gittik. İskoçya’da Sephora yokmuş o yüzden Demirören AVM’deki Sephora’ya uğradık ve sonrasında Pinkberry’den frozen yogurt aldık. Ben ilk defa yedim. Dondurmadan pek farkı yokmuş. Daha tuzlu ve yoğurt gibi olacağını düşündüğüm için daha önce hiç denememiştim ama artık çok seviyorum 🙂 Günün geri kalanını ise Caddebostan tarafında geçirdik. Önce sahilde kısa bir yürüyüş yaptık, Şansımıza hava inanılmaz güzel ve güneşli idi. Öğle yemeği için Ranchero’ya, kahve ve tatlı içinse Godiva’ya gittik.

We had a much busier day for our second meet-up. We went shopping to Sephora. We had frozen yogurt from Pinkberry. I’ve never had frozen yogurt before and  thought it would be more like yogurt, but the chocolate flavoured one was totally like ice cream. I loved it. We were lucky that the weather was super nice that day, so I took them to the shore. We had mexican food for lunch and had deserts at Godiva. It was a great day!

20131121-143628.jpg

Eveeet sıra geldi resimli anlatıma. 🙂  Her adımın açıklamasını fotoğrafın altında bulabilirsiniz. Kocaman bir kolaj hazırladım 🙂

And now the pictorial. 🙂 I prepared a huge collage for you guys. You can find the detailed explanations of each step after the photo. 🙂

20131121-143706.jpg1) Kullanacağım renkleri seçtim ilk olarak. Mavala ojenin adı White. Diğerleri Kanada’dan geldi. Kazandığım bir yarışmanın hediyeleriydi.

I picked the colours I’ll use. White polish is Mavala White. I don’t know the names of the Ricki’s. Labels were ripped off. 

2) İlk katları uyguladım. Her ojeden ikişer kat sürdüm.

I applied the base colours. Two coats each. 

3) Orta kalınlıkta bir nail art fırçası ile tırnağımın dibine çizeceğim üçgen şeklinin tepe noktasını belirlemek için önce bir nokta koydum.

I put a little dot on my nail to determine the peak of the triangle shape I would be doing next.

4) İki tane çizgiyi bu belirlediğim noktada birleştirdim.

I painted two lines that meet at the dot I just put. 

5) Oluşan üçgen şeklin içini doldurdum. Bu işlemi yaparken resim boyuyormuş gibi değilde noktalar koyarak doldurursanız daha kolay olur. Mükemmel görünmesine gerek yok. Kabarıklıklar ve pürüzler en son adımda top coat uyguladığımızda kaybolacaktır.

I painted inside the triangle shape. When you do this (if you’re using polish, not acrylic paint) make sure to fill it by making dots rather than painting it with long strokes. It doesn’t have to look perfect. The blobs and imperfections will disappear after applying the top coat. 

6) Yanlardan başlayarak tırnak ucumun tam orta noktasında birleşecek şekilde iki çizgi çizdim.

I painted two lines inwards that meet in the middle of the tip of my nail.

7) Boş kalan kısımları doldurdum.

I painted inside the shapes. 

8) Top coat uyguladım.

Applied top coat. 

9) Ta daaa! 😛

Aşağıda da diğer tırnaklarımda kullandığım ojeleri görebilirsiniz. Soldan sağa: Golden Rose Carnival 01, 10 ve 07.

You can see the polishes I used on my other nails below. From left to right. Golden Rose Carnival 01, 10 and 07.

20131121-143857.jpg

Bugünlük bu kadar efendim. Umarım beğenmişsinizdir. Bu resimli anlatımdan esinlenerek bir tasarım yaparsanız mutlaka görmek isterim. Facebook sayfama yollayabilir veya aydinin.seker.ojeleri@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

That’s it for today, folks. Hope you liked. If you recreate this mani using my pictorial I’d love to see it. You can post it on my Facebook page or e-mail it to me at aydinin.seker.ojeleri@gmail.com

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın 😛

See you at my next post. Sincerely…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s