Color Club Boho Mojo & Models Own Obsidian

Herkese merhabalar! / Hello everybody! 

Biraz geç oldu ama 2014’ün ilk yazısı ile karşınızdayım. Geçtiğimiz ay Trendyol’daki makyajsaati.com indiriminden aldığım ojelerden iki tanesini tanıtacağım bugün sizlere: Color Club Boho Mojo ve Models Own Obsidian. Ayrıca bir de en sevdiğim siyah ojem Orly Liquid Vinyl ve çok basit bir nail art var.

İlk olarak Color Club Boho Mojo ile başlıyorum. Trendyol’da gördüğümde daha ilginç ve güzel bir renk gibi gelmişti. Ama aslında oldukça sıradan metalik bir oje. Rengi de şampanya rengi denebilir sanırım. Tam kapatıcılığ ulaşmak için üç kat sürdüm ama yine de tırnak diplerimde biraz saydamlık kaldı maalesef.

Greetings from the first (belated) post of 2014! Today, I will be reviewing two new polishes I recently got, Color Club Boho Mojo and Models Own Obsidian, and also my favourite black polish Orly Liquid Vinyl. I will also be sharing a simple nail art. 

I’ll start off with Color Club Boho Mojo. When I saw it online, it looked beautiful and different. Unfortunately, it’s just another metallic polish. I think you can call this shade champagne colour. I applied three coats but it wasn’t enough to get full opacity; the formula was way too watery.  

metalik oje

Bir çok metalik ojede olduğu gibi fırça izleri çok belirgin.

Like most metallic polishes, the brush strokes are very visible. 

metalik oje

Bu oje ile ilgili söyleyebileceğim en iyi şey kuruma hızının çok iyi olduğudur.

The only good thing I can tell about this polish is that the drying time is pretty fast. 

metalik oje

Sağ elime iki kat Orly Liquid Vinyl sürdüm. Aslında tek katta da opak olan, sürmesi çok rahat bir oje bu. Ama tırnaklarım biraz yağlı olduğu için ilk katta fırça izleri ve boşluklar kaldı o yüzden ikinci katı da sürdüm. Kuruma hızı da çok iyi.

I applied two coats of Orly Liquid Vinyl on my left hand nails. It usually gets opaque in one coat but my nails were a bit oily, so I couldn’t really apply properly without brush strokes and voids. The drying time is pretty fast too.

siyah oje

Üzerine parlatıcı sürmememe rağmen çok parlak. Orly gerçekten bu işi biliyor! Kullandığım tüm ojelerinden çok memnun kaldım şu ana kadar. Ayrıca inanılmaz renkleri var.

It has a very shiny finish even without the top coat. I really love Orly polishes. They have great colours and amazing formulas. It’s never disappointed me.

siyah oje

Gelelim Models Own Obsidian’a… Siyahın üzerine bir kat sürdüm. Siyah baz rengi olan, mat bitişli bir oje. Şişede tırnakta durduğundan daha gösterişli durduğunu itiraf etmeliyim.

Off to Models Own Obsidian… I applied one coat over black. It has a sheer black base and a matte finish. I’ve gotta admit that it looks more glamorous in the bottle than on nails. 

models own obsidian, siyah simli oje, siyah oje

Top coat sürmeyince pütürlü bir görüntüsü var. Dokulu oje olacakmış ama olamamış ya da bir yerlere deymiş bozulmuş gibi… :-/

Baş parmağıma tek başına üç kat uyguladım ve parlatıcı sürdüm.

It has a weird look without the top coat; like it was supposed to be a textured polish or they were slept on…You know what I mean? :-/

I applied three coats on its own, on my thumb nail and topped it with glossy top coat. 

siyah simli oje, siyah oje

Parlatıcı sürünce çok daha güzel oldu!

They look better with the top coat!

models own obsidian, siyah simli oje, siyah oje

Sol elime yaptığım tasarım var sırada… Orly Liquid Vinyl’in kendi fırçası ile yaptım bu şekli. Tırnağımın dibinden ve yanlarından boşluk bırakarak normal oje sürüyormuş gibi sürdüm siyah ojeyi. Önce ortadan, sonra tek tek yanlara doğru yaparsanız bu şekli sizin için daha rahat olur. Çok düzgün olmasa bile ufak dokunuşlarla bu eşitsizlikleri düzeltebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Yine mükemmel değil ama oldukça düzgün görünüyorlar.

Next is the design I did on my left hand… I did the ruffian mani using Orly Liquid Vinyl’s brush. I left a tiny bit of space between my cuticles and where I start to apply the polish, just like how I would apply it on my entire nail. I started from the middle top, painted a line across my nail, then did the sides. It looked a bit crooked or unequal at first but I fixed those with small touches. They’re not perfect but they look pretty neat, I think. 

Color Club Boho Mojo, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, metalik oje

Color Club Boho Mojo, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, metalik oje

Son olarak, Models Own Obsidian sürdüm siyahların üzerine ve parlatıcı top coat uygulayarak manikürümü bitirdim. Fotoğraflamak çok oldu bu manikürü. Boho Mojo tırnaklarımla aynı renk çıkıp durdu, sinir oldum.

Lastly, I applied Models Own Obsidian over the black and finished the mani with glossy top coat. This mani was really hard to photograph because Boho Mojo kept looking the same colour as my nails. It was really annoying.

Color Club Boho Mojo, Models Own Obsidian, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, simli siyah oje, metalik oje

Bu fotoğraf biraz daha iyi gibi.

The photo below is somewhat better.

Color Club Boho Mojo, Models Own Obsidian, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, simli siyah oje, metalik oje

Color Club Boho Mojo, Models Own Obsidian, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, simli siyah oje, metalik oje

En güzel fotoğrafı sona sakladım. 🙂

I saved the best photo for last. 🙂

Color Club Boho Mojo, Models Own Obsidian, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, simli siyah oje, metalik oje

Ve tabi ki ojeler… Hepsini gördünüz yukarıdaki fotoğraflarda ama bir grup fotosu istediler kendileri 😛

And of course the polishes… You’ve already seen them all above but they requested a group shot 😛

Color Club Boho Mojo, Models Own Obsidian, Orly Liquid Vinyl, siyah oje, simli siyah oje, metalik oje

Soldan sağa / Left to right: Color Club Boho Mojo, Models Own Obsidian, Orly Liquid Vinyl.

Normalde koyu renk oje, özellikle siyah tek başına, pek kullanmam ve bütün yazı boyunca ojeleri kötüledim biraz ama tırnaklarımdaki duruşu yine de hoşuma gitti. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu ojeleri ve manikürümü beğendiniz mi? Sizce rengarenk takılmaya devam edeyim mi? Yoksa değişiklik olsun, biraz koyu renkler mi kullanayım? 🙂 Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere…

I don’t usually use dark polish, especially only black, and I haven’t been saying very nice things about Obsidian and Boho Mojo but I liked how the final design looked on my nail in real life. What do you think? Did you like the polishes and my mani? You think I should be my colourful, usual self or use dark colours more often? 🙂 I’d love to see your opinions. 

See you at my next post…

5 replies

  1. Koyu renkler kullan canım sen azda 😀 Açık açık olmaz hep, koyuların üzerine joly serisinden attırıver misler gibi olur 😀

  2. O kimki canım :/ ben sevmedim dimedim ki amağ .. en aşağıya soru sormuşsun ya ben ona cevap verdiydim

    • hahah neslihan gurturk annem. En son ona gittigimde blog yazmistim bilgisayarda kalmis oyle galiba. Kendi hesabindan yorum yapiyorum zannederken benim adima yapmis herhalde. Soyleyim de log out olsun hahah sana tesekkur ederim onerin icin 🙂 kisin koyu renk cekiyor ister istemez.

  3. color club ojenin 3 katta opak olmuş 0lmasına şaşırdım. sanki tek katta kapatırmış gibi bir izlenimim vardı. simli ojeler üzerine bende genelde top coat uyguluyorum. seninde söylediğin gibi dokulu olacakmış da olamıyormuş gibi görünüyor

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s