Ürün İncelemesi / Product Review: Golden Rose Galaxy 10, 11, 13

Merhabalar! / Hello!

Golden Rose’un 2013 sonunda çıkardığı yeni seri Galaxy ojelerinden üç tanesi sonunda benim oldu! Bugünkü yazımda bu ojeleri inceleyeceğim.

I finally got my hands on three polishes of the new Golden Rose Galaxy collection, which has been released at the end of 2013. I will review them on today’s post. 

Öncelikle farklı şişe şekli ve kırmızı kapakları bence çok şeker olmuş. Ayrıca ojelerin kendileri de şeker gibi gözüküyorlar ve bir çoğu kumlu oje. Kumlu (dokulu) ojeleri ne kadar sevdiğimi bir çok kez belirtmişimdir önceki yazılarımda.

First of all, I think the new bottle shape and the red caps are very cute. And I also think the polishes look like candies and most of them are textured, which I love!

Bu seri 29 oje ve 4 ayrı konseptten oluşuyor:
01-07 arası glitterli mat ojeler,
10-15 arası renkli mat tekstür içerisinde değişik boyutlarda ışıltılı glitter tanecikleri içeren ojeler,
17-23 arası kristal mat kum görünümlü tekstür içerisinde ışıltılı ve canlı renklerde glitterlerden oluşan ojeler,
25-29 arası çeşitli boyutlarda ve değişik şekillerdeki mat ve parlak glitterli ojeler.

Bu ojeleri goldenrosestore.com.tr adresinden sipariş verebilirsiniz. Fiyatı 5,90 TL.

This collection consists of 29 polishes and 4 different concepts:

01-07 matte finish base with glitters,
10-15 colored matte textured base with dazzling and sparkle glitters,
17-23 crystal shades, matte sandy texture with sparkle and shiny colour glitters,
25-29 mixed colours of various size and shaped matte and shiny glitters.

Gelelim benim ojelerime…

Let’s see what I’ve got…

golden rose galaxy 10, golden rose galaxy 11, golden rose galaxy 13, golden rose kumlu oje, dokulu one, golden rose yeni seri, simli mat oje

İlk olarak 10 numaralı oje. Baz rengi coral/kırmızı. İçinde küçük simler ve pullar var. Pullardan bazıları yıldız şeklinde.

I’ll start with number 10. Base color is coral/red. There are scattered macro glitters and different sized glitters, which also include star shaped ones.golden rose galaxy 10

İki kat sürdüm. İkinci katı sürmeden önce ilk katın iyice kurumasını ve biraz dokusunun belli olmasını beklerseniz daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Katlar arası yaklaşık beş dakika beklemeniz gerekebilir.

I applied two coats. If you wait at least 5 minutes between coats you’ll get a better result in the end. Each coat needs to show/feel a little bit of texture before you apply the second one.

golden rose galaxy 10, dokulu oje, golden rose kuml oje, golden rose yeni seri, kırmızı dokulu oje, kırmızı kumlu ojeYıldızlar fırçaya biraz zor geliyor, o yüzden fırçayla şişenin içinde yıldızları avladıktan sonra bunları yıldız olmayan tırnaklarıma yerleştirdim. 🙂 Yıldızlar güneşte gerçekten inanılmaz parlıyorlar. Şansıma bu ojeleri denerken hava çok güzel ve güneşliydi. Güzel fotoğraflar çekebildim. 🙂 Yıldız şeklindeki simlerin tek kötü yanı, bir süre sonra uçlarının kalkıp sağa sola takılmaya başlaması. Normalde dokulu ojenin üzerine top coat sürülmez (dokusunu kaybettirdiğinden dolayı) ama bu sorunu engellemek için kullanabilirsiniz bu ojenin üzerine. Ben denemedim ama…

Star shaped glitters play hard to get, so I had to do a little “fishing,” which means I had pick the stars with the brush and then use a toothpick to place them on my nails. Stars are holographic and shine like crazy in direct sunlight. I was lucky that the day I wanted to swatch these polishes was very nice and sunny. I was able to take good, accurate photos. The bad thing about the star shaped glitters is that the points start to curl after a while and because I couldn’t apply top coat, it was a bit annoying. If you don’t mind it to lose its texture you can try top coat, though.

golden rose galaxy 10, dokulu oje, golden rose kuml oje, golden rose yeni seri, kırmızı dokulu oje, kırmızı kumlu ojeÇilek reçeline benzettim ben bu ojenin rengini ve görünüşünü. 🙂

I thought the colour and the look of the polish was a bit like strawberry jam. 🙂

golden rose galaxy 10, dokulu oje, golden rose kuml oje, golden rose yeni seri, kırmızı dokulu oje, kırmızı kumlu oje

golden rose galaxy 10, dokulu oje, golden rose kuml oje, golden rose yeni seri, kırmızı dokulu oje, kırmızı kumlu oje

golden rose galaxy 10, dokulu oje, golden rose kuml oje, golden rose yeni seri, kırmızı dokulu oje, kırmızı kumlu ojeSırada 13 numaralı oje var. Şişede gerçekten inanılmaz görünüyor. Pembe baz rengi olan ve içinde çeşitli boy ve şekillerde sim ve pul barındıran bir oje.

Next is number 13. It looks really amazing in the bottle. It has a pink base with all sorts of glitters, as you can see in the photo below.

golden rose galaxy 13

Aslında çok şeker bir oje ve şişede duruşunu en çok beğendiğim oje bu olmuştu ama benim ten rengime hiiiç yakışmadı bu renk bence. Yine de inanılmaz ışıltılarından dolayı bayıldım ben.

I really liked the way it looked in the bottle, looks very cute and candy-like, but it didn’t go well with my skin tone at all. I still liked it because it’s amazingly sparkly!

golden rose galaxy 13, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, pembe dokulu oje, pembe kumlu ojeİki kat uyguladım yine. Sim dağılımı oldukça iyi.

I applied two coats. It wasn’t a problem to apply the glitters evenly.

golden rose galaxy 13, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, pembe dokulu oje, pembe kumlu oje

golden rose galaxy 13, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, pembe dokulu oje, pembe kumlu oje

golden rose galaxy 13, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, pembe dokulu oje, pembe kumlu oje

golden rose galaxy 13, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, pembe dokulu oje, pembe kumlu ojeGüneşte nasıl parladığını daha iyi görebilmeniz için bulanık bir foto çektim… Sürekli tırnaklarınıza bakmanızı sağlayan cinsten bir oje… 🙂

Here’s a blurry photo so that you can see how sparkly and shiny it is in direct sun light. It will make you want to look at your nails all day long… 🙂

golden rose galaxy 13, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, pembe dokulu oje, pembe kumlu ojeVe son olarak benim bu üç ojeden favorim 11 numara. Rengi gerçekten inanılmaz bu ojenin. Mavi/turkuvaz baz rengi içinde çeşitli şekil ve boyutlarda simler, pullar ve holografik bar simler var.

And last but not least, my favourite of all three; number 11. The colour of this one is really amazing. It has a blue/turquoise base with different shaped and sized glitters, including holographic bar glitters. 

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje

İki kat sürdüm bu ojeyi de.

I applied two coats, like the other ones.

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu ojeIşıl ışıl!!!

So sparkly!!

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu ojeHepsini bir arada görmeden yapamadım. 🙂 Aşağıdaki fotoğraflarda 13 numaralı ojeyi üç kat uyguladım. Daha iyi oldu.

I couldn’t NOT see them all together. I applied number 13 three coats in the photos below. It looks better than 2 coats, I think. 

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje, kırmızı kumlu oje, pembe kumlu oje, golden rose 10, golden rose 13

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje, kırmızı kumlu oje, pembe kumlu oje, golden rose 10, golden rose 13Güzel gitti bu üç renk beraber.

I really liked these three colours together.

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje, kırmızı kumlu oje, pembe kumlu oje, golden rose 10, golden rose 13

golden rose galaxy 11, dokulu oje, golden rose kumlu oje, golden rose yeni seri, mavi dokulu oje, mavi kumlu oje, kırmızı kumlu oje, pembe kumlu oje, golden rose 10, golden rose 13Bu ojeleri çıkartırken folyo yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim. Aslında kolay soyulan baz oje de kullanabilirsiniz isterseniz ama ojeler zaten çok çabuk soyulup, dökülmeye başlıyor maalesef o yüzden soyulan bazı pek tavsiye etmem.

I’d recommend you to use the foil method while removing these. You can also try peel-off base coats, but, unfortunately, the polishes start peeling after a very short time (not even a day) already, so I wouldn’t particularly recommend using peel-off base coat. 

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere…

See you at my next post…

Advertisements

3 replies

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s