Gri & Gümüş // Grey & Silver

Merhabalar! / Hello!

Başlıktan da anlamış olabileceğiniz gibi bugün sadece gri ve gümüş rengi ojeler kullandığım iki tasarım yaptım. Kullandığım ojelerin hepsi yeni sayılır. Daha önce kullanmamıştım. Simli oje OPI Wonderous Star dışında tüm gri ojeleri sadece üç ton gri ojem olduğunu fark ettikten sonra aldım. Birazdan hepsini göreceksiniz. 🙂 Hemen tasarımlara geçiyorum. İki elime de benzer kolay ve sade tasarımlar yaptım.

As you may have guessed from the title, I only used grey and silver shades today. All of the polishes I used for today’s designs are untrieds and fairly new. Except for the glitter polish, OPI Wonderous Star, I purchased them all after realising I only had three grey shades. You’ll see them all very soon. 🙂 Let’s see the designs now. I did similar, easy and simple manis for each hand. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker.Yeni aldığım gri ojeleri aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. / You can see the new grey polishes I bought in the photo below.

Soldan sağa / Left to Right: Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker.

Gümüş ojeyi online aldım ve internet sitesinde rengi sedefli beyaz gibi gelmişti ama gümüş olduğuna üzülmedim. Tam da bu renk bir gümüş oje arıyordum uzun zamandır! 🙂 Aşağıda görünen tüm ojeleri iki kat uyguladım. Hepsinin yapıları çok güzel ve sürmesi çok kolay, fırçaları da geniş.

I bought the silver Golden Rose online and I thought it was a shimmery white when I saw it on the web site. I wasn’t upset that it was actually silver, though; I’ve been looking for a polish exactly like this for a while now. 🙂 I applied two coats of all the polishes you see in the photo. They all have great formulas, big brushes and smooth applications. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker.Sol elime de aynı renkleri kullandım.

I used the same colours on my left hand too. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, rent geçişli oje, essence caviar beads, havyar manikür

Orta parmak tırnağıma beyaz oje, diğerlerine de grileri sürdüm. Beyaz iyice kuruduktan sonra gri ojeleri ve bir makyaj süngeri kullanarak renk geçişi yaptım (nasıl yapıldığını görmek için linke tıklayın). Baş parmak tırnağımın da önce tamamına açık tonda, sonra üzerine yarısına koyu tonda gri oje sürdüm ve tam birleştiklere yere havyar boncukları yerleştirdim tek tek. Son olarak tüm tırnaklarıma top coat sürdüm. Ama burada bitmedi tabi ki manikürüm. Bir kaç fotoğraf sonra son halini göreceksiniz. 🙂

I painted all my finger nails with different shades of grey except for my middle finger nail, which I painted white then did a grey gradient over, using a make up sponge and all the grey polishes. I painted my thumb nail with a light shade of grey first, then I painted the half with a darker shade, then placed the caviar beads and topped it with top coat. That’s not how I finished the mani, though. You’ll get to see the finished product couple of photos later. 🙂

Yukarıdaki fotoğrafı doğal ışık veren lambanın altında çektim. Gümüş oje inanılmaz parlıyor. Fotoğrafta tırnağımın dışına taşan parlamalar çok hoşuma gitti. 🙂 Aşağıdaki fotoğrafı da dışarıda çektim. Biraz karanlık. Malum, hava iğrençti bugün ve bu renkleri seçmemde büyük bir etkisi vardı havanın. Gümüş yine de ışıl ışıl.

The photo above was taken under an artificial daylight lamp. Look how amazingly the silver polish shines. I love the reflections of the light that overflow my nail in the photo. 🙂 And the photo below was taken in the shade. It’s a little dark. The sky was grey all day, which kinda inspired this mani. The silver polish is still shiny, though. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, rent geçişli oje, essence caviar beads, havyar manikürBundan sonra dışarıda fotoğraf çekmeye çalışmadım!

I didn’t try to take any photos outside after that one! 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, rent geçişli oje, essence caviar beads, havyar manikür

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, rent geçişli oje, essence caviar beads, havyar manikür

Ve sol elimdeki tasarımın son hali!

And the finished look of my left hand mani!

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, renk geçişli oje, opi wonderous star, poka dots, outlined maniSerçe ve işaret parmağı tırnaklarıma OPI Wonderous Star sürdüm bir kat. Şeffaf bazlı, altın rengi mikro simler ve orta boyda siyah pullar barındıran bir oje. Bence gri ile pek güzel olmadı. Kırmızının üzerine veya tek başına bir kaç kat sürersem daha güzel olabilirmiş gibi geliyor. İleride bu şekilde de deneyeceğim mutlaka.

Orta parmak tırnağıma kürdan ve Golden Rose Rich Color 20’yi kullanarak noktalar yaptım. Yüzük parmak tırnağıma ise Flormar Nail art NA12 ile çerçeve çizdim. Son olarak tüm tırnaklarıma Golden Rose Matte Top Coat sürdüm.

I applied one coat of OPI Wonderous Star on my pinky and index finger nails. It’s a clear base glitter polish that has scattered golden glitters and medium sized black hex glitters. I didn’t really like it on grey, though. I think it would look better over red or two-three coats by itself. I’ll definitely try it some other time. 

On my middle finger nail, I did polka dots using a toothpick and Golden Rose Rich Color 20. And, on my ring finger nail I did a frame using Flormar Nail Art NA12. I finished the mani by topping all my nails with Golden Rose Matte Top Coat. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, renk geçişli oje, opi wonderous star, poka dots, outlined mani

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, renk geçişli oje, opi wonderous star, poka dots, outlined mani

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, renk geçişli oje, opi wonderous star, poka dots, outlined maniSağ elimde de üç tırnağıma OPI Wonderous Star sürdüm, yüzük parmak tırnağıma siyah noktalar yaptım. Ve yine at top coat sürdüm.

I applied OPI Wonderous Star on three nails and did polka dots on my ring finger nail of my right hand. And I applied matte top coat again. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, opi wonderous star, poka dots

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, opi wonderous star, poka dotsBaş parmak tırnağıma da siyah çerçeve çizdim.

I did a black frame on my thumb nail as well. 

desenli oje, gümüş oje, gri oje, Golden Rose Rich Color 113, Sephora London Sky, Golden Rose Rich Color 20, Sephora Money Maker, opi wonderous star, poka dots, outlined maniBaş parmaklarım.

My thumbs.

outlined mani, essence nailart decorations, caviar beads

Süslemek için kullandığım oje ve süsler. / The polishes and decorations I used to do the nail art.

OPI wonderous star, Flormar Nail Art NA12, Essence Effect Nails 3D Pearls, Golden Rose, Essence Caviar beadsAçıkçası ne renklerden ne de tasarımdan pek memnun kalmadım ben. Renkler hiç ‘AyDi’ değil bir kere kesinlikle. Güzel renkler, güzel ojeler…ama hiç ‘renk’ olmayınca üzülüyorum biraz sanırım. Ayrıca Wonderous Star’dan çok umutluydum. Grinin üzerine güzel gözükmeyince iyice bir soğuttu beni. Yine de paylaşıyorum tabi ki. Hem o kadar uğraştım hem belki benden daha çok beğenenler olur.  🙂

To be honest, I didn’t like this mani nor the colours very much. First of all, the colours are so not ‘AyDi’. Nice polishes, nice colours…but I think I get a little sad when there are no ‘colours’. And I really had high hopes for Wonderous Star. When it looked bad on grey it make me like the mani even less. But of course, I’m sharing them, nonetheless. I spent a good amount of time on these and perhaps some might like them more than I do. 🙂 

Advertisements

6 replies

  1. opi bence çok iyimiş. ama griyle kendini gösteremedi tabi ki. yalnız çok istedim o ojeyi şu aaaan!!
    Her ne kadar renkler senlik olmasa da bence çok güzel bir tasarım olmuş. renkler değil ama tasarım kesinlikle AyDi diyor merak etme 😀

    • havadan çok karamsardım bütün gün galiba hahah bunları çıkarıp rengarenk birşeyler yapıcam yarın sanırım %100 AyDi olayım diye 🙂 OPI’yi tek başına denerim belki. öyle swatchlarını gördüm güzel gözüküyor.

  2. Bence gri ve gümüş tonları çok asil .Bir kere har kıyafetle uyum içinde olabiliyor… küçük renk dokunuşlarıyla bambaşka tasarıma dönüşme olanağı var .
    ayrıca çok güzel olmuşlar…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s