Inspired by The Nailasaurus

Herkese merhabalar ve mutlu haftasonları! Hello and happy weekend to all! 

Bugünün yazısı için çok heyecanlıyım. Uzun zamandır bu kadar beğendiğim bir manikür yapmamıştım sanırım. En beğendiğim nail art gurularından The Nailasaurus‘un tasarımlarından esinlendim bugünkü manikürüm için. Kendisinin yaptığı herşey mükemmel. Ayrıca benim gibi kısa tırnakları var o yüzden tasarımlarını kendi tırnaklarıma uyarlamam zor olmuyor. 🙂

The Nailasaurus Facebook sayfasındaki fotoğrafların hepsine baktım tek tek ve ilham gelmesini bekledim. Baktıkça yapmak istediğim bir çok tasarımı olduğunu fark ettim ve sonunda ‘ortaya karışık’ (mix and match) bir tasarım yapmaya karar verdim. Baz renklerim bir gün öncesinden hazırdı. Daha önce kullanmadığım üç ojeyi kullanma fırsatı bulduğum için de ayrıca mutlu etti bu manikür beni. Renkler ve tasarım tam AyDi! Bir önceki yazımda sadece gri tonları kullanmış ve biraz depresyona girmiştim. 😛 O yüzden bir dahaki manikürüm rengarenk olsun istedim. Ve oldu da. Aslında sadece beş renk kullandım (benim için az) ama çok çılgın ve rengarenk tasarımlar çıktı ortaya.

Çok konuştum biliyorum ama yazının sonunda sol elimdeki her tırnak için hazırladığım beş adet resimli anlatım olduğunu da söylemek istedim, son olarak! RESİMLİ ANLATIM! OLEEEY! 😛

ENG: I’m very excited for today’s post. I haven’t done a mani I liked this much in a long time. Today’s mani was inspired by one of my all time favourite nail artists The Nailasaurus. Everything she does is pure perfection. I especially admire the way she creates unusual but gorgeous colour combos! She also has short nails, so it was easy for me to adapt her manis on my nubs. 

I browsed through all The Nailasaurus Facebook Page photos and waited for inspiration to strike. The longer I looked at her nail art, the more of them I realised I wanted to create. And I decided to do a mix ‘n’ match mani, in the end.  My base colours have been ready from the previous day. I was extra happy that I got to use three untrieds for this mani! The colours and the design are so AyDi! I used only grey shades for my previous mani and it made me a little depressed. 😛 That’s why I wanted my next mani to be very colourful. So, it was. And despite only using five polishes (very few for me) it turned out to be a very colourful and crazy mani!

I know I talk too much but wanted to give you a heads up for the five pictorials I did for each of my nails on my left hand! OMG! PICTORIALS YAAAY! 😛 

20140131-230414.jpgBaş parmaklarımda da farklı tasarımlar var aslında. İleride de görecekseniz. Ama tasarımlara geçmeden baz renklerini inceleyeceğim. Sol elimde yüzük parmak tırnağım hariç hepsine iki kat Golden Rose Rich Color 19 sürdüm. Mavi-yeşil, turkuvaz tonunda bir oje. Seride şu ana kadar kullandığım bütün ojelerde olduğu gibi oldukça rahat sürülüyor, tek katta opak oluyor, kıvamı çok iyi. Kuruma hızı da oldukça iyi. Yüzük parmak tırnağımdaki oje Anny 376 Fancy (birazdan ona da geleceğiz).

ENG: I actually have different designs on my thumbs as well. You’ll see them soon enough. 😛 But before the designs, I will review my base colours. I applied two coats of Golden Rose Rich Color 19 on all my nail except my ring finger nail (accent duh). It’s a blue-green, turquoise shade. Just like all the polishes I used from Golden Rose Rich Color collection, No. 19 was easy to apply, opaque in one coat and has a great formula. Drying time was pretty good. The accent colour is Anny 376 Fancy (we’ll get to it in a moment).

20140131-230433.jpg

20140131-230440.jpgAnny 376 Fancy yeşil alt tonu olan sarı bir oje. Rengi ne kadar güzelse yapısı o kadar kötü, sürmesi o kadar zor. Pigmentasyonu iyi olur diye düşünmüştüm ama korkunçtu. En düzgün sonucu çok ince üç kat sürerek aldım. İnce iki kat bile kurtarmadı. Kabarıklıklar, baloncuklar oldu (biraz da dandik top coat’um sayesinde). Aşağıdaki fotoğraflarda ışık oyunlarıyla sonradan oluşan baloncukları kapatmaya çalıştım ama gerçekte çok daha kötü görünüyordu. Bu Anny marka ikinci ojem. Douglas mağazasından almıştım. Diğeri Dancing in the Rain. Gayet güzeldi. Bu böyle çıkınca üzüldüm açıkçası. 20 TL’lik ojenin 3 TL’lik Golden Rose’dan kötü çıkması koyuyor açıkçası.

ENG: Anny 376 Fancy is a yellow shade with green undertone. It is a gorgeous shade, unfortunately that’s the only good thing I can say about this polish. The pigmention, application and formula all suck so badly. I got the best result by applying three very thin coats. Even two thin coats didn’t do it. It was all bumpy and bubbly (with a little help from my sucky top coat). I tried to hide those bubbles with the reflection from the lamp but it looked so much worse in real life. This is my second Anny polish. The first one is Dancing in the Rain which was fine. 

20140131-230447.jpg

20140131-230455.jpgSol elimde orta parmağım bir süre sonra iyice kötü oldu, ben de silip manikürüme biraz daha renk eklemeye karar verdim ve Essie Sure Shot ile değiştirdim. Bu oje bir harika! Anny’den sonra çok iyi geldi. Pembe alt tonlu mor renginde, sedefli metalik bir oje. Bir katta opak oluyor. Ama ben iki kat sürdüm. Sürmesi oldukça rahat. Kuruma hızı da iyi.

ENG: My left hand middle finger nail got really bad after a while, so I removed it and in order to make the mani more colourful I added another colour: Essie Sure Shot. ‘This polish rocks’ is exactly what I felt applying it after Anny. It’s a metallic pinkish purple shade with shimmers in it. The formula is great; very smooth application, opacity in one coat, fast drying time. 

20140131-230502.jpg

20140131-230510.jpg Ve sonunda tasarımlar! Resimli anlatımlara kadar fotoğraflarla baş başa bırakacağım sizi, tabi ki sonrasında açıklamalar için aranıza geri döneceğim. 🙂 Aslında resimli anlatımlar oldukça açıklayıcı (bence) ama ben yine de birşeyler yazacağım. Nasıl yapıldığını gerçekten merak ediyorsanız açıklamaları da okuyun derim.

ENG: And the designs at last! I will leave you alone until after the first pictorial, then I will be back to do some explaining. 🙂 Even though (I think) the pictorials are pretty self explanatory, I will still be writing step by step explanations. I’d strongly recommend you to read them if you really want to learn how to create these looks. 

20140131-230527.jpg

20140131-230538.jpg

20140131-230545.jpg

20140131-230551.jpg

20140131-230558.jpg

farklı oje desenleri, çizgili oje deseni, tırnak süsü, polka dots, sarı oje, turkuvaz oje, kalpli oje deseni yapma Resimli anlatımlara geçmeden önce yukarıdaki desenleri nasıl yaptığımı anlatacağım kısaca: Serçe parmak tırnağımdaki noktaları kürdanla yaptım. Yüzük parmak tırnağımdaki süs Essence marka, Gratis’ten aldım. Orta parmak tırnağımdaki kalp şekillerini ince uçlu bir fırça ile (eski nail art ojelerinin fırçalarını kullanabilirsiniz) alttan birleştirdiğim iki küçük eğimli çizgi çizerek yaptım (inanılmaz basit; sol elimle yaptım yani). İşaret parmak tırnağımdaki kalın çizgiyi Essie Sure Shot’ın kendi fırçasını kullanarak yaptım ve beyaz Nail Art ojesinin fırçası ile ince çizgiler çektim yan taraflarına. Baş parmağıma bir kat Golden Rose Carnivale 07 sürdüm. Hepsinin üzerine top coat sürerek bitirdim sağ elimdeki manikürü. Gerçekten anlattığım kadar kolay hepsini yapması.

ENG: Before I move onto the pictorials I want to explain how I did each nail design on my right hand: I did the polka dots on my pinky finger nail using a toothpick. The bow rhinestone on my ring finger nail is from Essence Nail Art Decorations Kit. I used a very small, thin brush to do the small heart shapes on my middle finger. It’s super easy: just painted two small tilted lines that connect at the bottom! I did the thick line on my index finger nail using Essie Sure Shot’s own brush then did the thin white lines using a striping brush. I applied one coat of Golden Rose Carnivale on my thumb nail. I finished the mani by applying top coat on all my nails. It’s really as easy as it seems. Give it a shot some time . 🙂 

Şimdi resimli anlatımlara geçebiliriz. Önce büyük kalp şeklinden başlayalım.

Now we can move onto pictorials. Let’s start with the big heart shape, first. 

resimli oje deseni yapımı anlatımı, oje desenleri nasıl yapılır, oje ile kalp şekli nasıl yapılır, heart shape nail art pictorial, flormar nail art polish, golden rose rich color 19, anny 376 fancy, essie sure shot1. Kullandığım ojeler. Baz rengi, siyah ve beyaz renkte ince fırçalı Nail Art ojeleri. /Polishes I used. Base colour, black and white Nail Art polishes (with striping brushes). 

 1. Baz rengini sürüp kurumasını bekledim. / I applied the base colour and let it dry. 

 2. Siyah oje ile gelişi güzel bir kalp yaptım. Çizgilerin çok düzgün olmasına gerek yok. / I did a heart shape using the black Nail Art polish. The lines don’t have to be perfect. 

 3. Kalp şeklinin etrafını siyah oje ile boyadım.  / I filled around the heart shape with black. 

 4. Biraz kurumasını bekledikten sonra beyaz Nail Art oje ile kalbin konturunu çizdim.  / After the black polish was settled and dry, I did the contours of the heart using white Nail Art polish.

 5. Top sürdüm / I applied top coat.

Sırada yüzük parmak tırnağımdaki ‘ruffian’ şeklinin yapılışını anlatacağım.

Next, I will explain how I did the outlined ruffian design on my ring finger nail. 

resimli oje deseni yapımı anlatımı, oje desenleri nasıl yapılır, ruffian deseni nasıl yapılır, ruffian nail art pictorial, flormar nail art polish, golden rose rich color 19, anny 376 fancy, essie sure shot1. Kullandığım ojeler (beyaz hariç). / The polishes I used (not the white one).

 1. Baz rengini sürüp kurumasını bekledim. / I applied the base coat and let it dry. 

 2. Ojenin kendi fırçasını kullanarak tırnağımın ortasına kalın bir çizgi çizdim, çizgiyi çizmeye başladığım yer ile tırnağımın dibi arasında biraz boşluk bıraktım. / Using the polish’s own brush, I painted a thick stripe in the middle of my nail, leaving a bit of space between my cuticle and where I started painting. 

 3. Fırçayı bir önceki çizgiyi çizmeye başladığım yere yerleştirip önce sağa doğru hafif dairesel bir hareket ve sonra dümdüz aşağı inerek bir çizgi daha çektim. Aynı şekilde sol tarafa doğru bir çizgi daha yaptım. / Starting at the same point I started doing the previous line I made a slight curve towards right then went straight down to the tip. Repeated the same step for the left side of the shape. 

 4. Biraz kuruduktan sonra üzerinden bir kat daha geçtim. / Applied a second coat after letting it dry for a bit. 

 5. Son olarak siyah Nail Art oje ile şeklin etrafına kontur çizdim ve üzerin top coat sürdüm. Ben önce sağ sonra sol tarafa çizip son olarak ortada birleştirmeyi tercih ediyorum. Çizginin çok ince olması gerektiği için fırçadaki fazla ojelerden kurtulup mümkün olduğunca fırçanın en ucuyla çizmeye çalışın çizgiyi. / Lastly, I painted an outline over the ruffian shape and applied top coat over it. I prefer to draw a line on the right first, left later, then connect them in the middle. Because the line must be really thin, make sure to swipe the excess polish off the brush before you paint the outline and try to use only the tip of the brush while painting it. 

Sırada işaret parmağımdaki üçgen french şekli var.

Next is the pictorial of the chevron tip on my index finger nail. 

resimli oje deseni yapımı, oje desenleri nasıl yapılır, üçgen french oje nasıl yapılır, chevron nail art pictorial, flormar nail art polish, golden rose rich color 19, anny 376 fancy, essie sure shot1) Baz rengini sürüp kurumasını bekledim. Biraz kuruduktan sonra beyaz Nail Art ojesi ile üçgen şeklinin tepe noktasını belirledim. Bunu yaparken tırnağınızı kendinize doğru tutun. Ters tutarsanız koyacağınız noktayı tam ortalayamama ihtimaliniz çok yüksek (deneyim konuşuyor). / I applied the base colour and let it dry for a bit. Then using a Nail Art polish (with a striping brush) I determined the peak of the triangle (chevron) shape by putting a dot. You’d want your nail to face you while doing this, otherwise you wouldn’t be able to properly center the dot (experience speaking). 

2) Tam koyduğum noktadan başlayarak yanlara doğru iki çizgi çektim. / Painted two lines starting at the peak point towards the sides.

3) Şeklin içini doldurdum. / Filled inside the lines.

4) Biraz kuruduktan sonra bir kat daha üzerinden geçtim tam opaklık için. / After letting the first coat dry for a bit I applied a second one in order to get full opacity.

5) Siyah Nail Art oje ile siyah konturları çizdim. / Outlined the chevron using black Nail Art polish. 

6) Küçük yuvarlak süsü üçgenin tepe noktasına yerleştirdim ve sarı oje ve kürdan kullanarak beyazın içine noktalar koydum. Top coat sürerek bitirdim. / I placed the stud on the peak of the chevron. Added some polka dots in the white area using a toothpick. Finished the design by applying top coat. 

Gelelim serçe parmak tırnağımdaki desenin yapılışına. Aslında yukarıdakinin aynısı gibi. Yine de adım adım açıklamaları yazacağım.

Now, the pictorial of the design on my pinky nail. It’s pretty much the same as the one above. I’ll still write a step by step explanation. 

resimli oje deseni yapımı, oje desenleri nasıl yapılır, üçgen french oje nasıl yapılır, chevron nail art pictorial, flormar nail art polish, golden rose rich color 19, anny 376 fancy, essie sure shot 1)Kullandığım ojeler. Turkuvaz baz rengi, siyah ve beyaz Nail Art ojesi (ince fırçalı). / Polishes I used: Turquoise base colour, black and white Nail Art polish (with striping brush).

2) Baz rengini sürüp kurumasını bekledim. Biraz kuruduktan sonra siyah Nail Art ojesi ile ters üçgen şeklinin uç noktasını belirledim. Bunu yaparken tırnağınızı kendinize doğru tutun. Ters tutarsanız koyacağınız noktayı tam ortalayamayabilirsiniz. / I applied the base colour and let it dry for a bit. Then using the black Nail Art polish I determined the peak of the chevron shape by putting a dot. You’d want your nail to face you while doing this, otherwise you wouldn’t be able to properly center the dot. 

3) Tam koyduğum noktada birleşen iki çizgi çektim. Bu sefer çizgileri yapmaya tırnağımın dibinden başlayıp noktada birleştirdim (bir önceki anlatımın tersine). / Painted two lines meeting at the peak point.

4) Şeklin içini doldurdum. / Filled inside the lines.

5) Beyaz Nail Art oje ile konturları çizdim. / Outlined the chevron using white Nail Art polish. 

6) Küçük yuvarlak süsü şeklin uç noktasına yerleştirdim ve top coat sürerek bitirdim bu tırnağı da. / I placed the stud on the peak of the chevron and finished it by applying top coat. 

Ve son olarak baş parmağımdaki çizgili tasarımın yapılışı var.

And lastly, the pictorial for the stripe design on my thumb nail. 

resimli oje deseni yapımı, oje desenleri nasıl yapılır, çizgil oje deseni yapma, stripes nail art pictorial, flormar nail art polish, golden rose rich color 19, anny 376 fancy, essie sure shot 1) Kullandığım ojeler. / The polishes I used.

2) Baz rengini sürüp kurumasını bekledim (ince üç kat). / I applied the base color and let it dry (three thin coats).

3) Tırnağımın bir tarafına Golden Rose Rich Color 19’un kendi fırçası ile kalın bir çizgi çektim. Çok düzgün olmasına gerek yok. Daha ince bir çizgi yapmak isterseniz fırçayı yan tutarak ince tarafını kullanabilirsiniz. / Painted a thick line over one side of my nail using the brush of Golden Rose Rich Color 19. It doesn’t have to be perfect. If you want to make a thinner line you can use the brush sideways. 

4) Ortayı boş bırakıp tırnağımın diğer tarafına Essie Sure Shot’ın kendi fırçasını kullanarak bir çizgi çizdim. / Left the middle as it is and painted a line over the other side of my nail using Essie Sure Shot’s own brush. 

5) Siyah ve beyaz Nail Art ojeleriyle (ince fırçalı) ince çizgileri çektim. / Using black and white Nail Art polishes (with striping brushes) I painted the thin lines. 

6) Parmağıma bulaşan ojeleri bir kulak çubuğu ve aseton yardımıyla temizledikten sonra top coat sürerek manikürümü tamamladım! / Cleaned the polish around my cuticles using a q-tip and acetone, then finished the mani by applying top coat. 

Bu manikür ve yazı için çok uğraştım. Beğenseniz iyi edersiniz…e-hem yani umarım beğenmişsinizdir demek istemiştim. 😛 Bir dahaki yazımda görüşmek üzere…

I spent lots of time and effort on this mani and post. You better like it…e-hem I mean I hope you liked it. 😛 See you at my next post…. 

Advertisements

10 replies

 1. Öncelikle hepsi harika!
  Sorularim ise şu 🙂
  1-kalbin etrafini nasil bu kadar mukemmel boyadin siyah ojeyle?
  Tafsiye ettigin tek yada cift katla gzl olan bir siyah oje var mi(fiyat araligi max.10tl)
  Simdiden tşk. ederim

  • çok teşekkür ederim =)
   flormaR’ın ince fırçalı Nail ARt ojesini kullandığım için zor olmadı kalbin etrafını düzgün boyamak.
   Golden Rose Rich Color’ın 35 numaralı ojesini tavisye ederim. tek katta bile güzel oluyor =) hem de 3 tL! goldenrosestore.com.tr adresinden sipariş verebilirsin.
   Rica ederim =)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s