Renkli Hayvancıklar, Çizgiler, Puantiyeler // Colourful Animals, Stripes, Polka Dots

Merhabalar herkese! // Hello everybody! 

Bugün tatlı mı tatlı iki manikürle karşınızdayım. Bu manikürleri Ibeking‘in Instagram hesabında gördüğüm tatlı yapışkanlı not kağıtlarından esinlenerek yaptım. Ben çok beğendim, açıkçası. Hem renkler hem de şekillerin hepsi çok tatlı oldu bence. Umarım siz de benim kadar beğenirsiniz. 🙂

I will be sharing two super cute designs, today. I was inspired by post-it notepads that I saw on Ibeking‘s Instagram account. I really loved them. I think both the colours and the designs are all very cute. I hope you like them as much as I do. 🙂

İki elim bir arada. / Both hands together. 

20140216-172158.jpgBaş parmaklarım / My thumbs

20140216-172205.jpgBaz rengi olarak üç ince kat Sally Hansen Sheer Me Now sürdüm. Kuruma hızı çok iyi. Üç katta tam kapatıcılığa ulaşıyor.

I applied three thin coats of Sally Hansen Sheer Me Now as base. Its drying time is really good. It gets completely opaque in three coats. 

Sally Hansen Sheer Me Now

Sally Hansen Sheer Me NowSağ elimin tırnaklarını biraz yuvarladım. Ben ilk törpülediğimde çok pişman oldum şeklini değiştirdiğime çünkü ojesiz hiç güzel gözükmüyorlar ama oje sürdükten sonra çok hoşuma gitti. Sizce sol elimin tırnaklarını da biraz daha yuvarlak mı yapsam? Ne dersiniz? Hangisi daha iyi sizce?

I made my right hand nails into ‘squovals.’ I kinda regretted it when I first filed them because they don’t look very nice naked, but I love them painted. What do you think? Should I make my left hand nails into squovals too? Which one, you think, looks better? 

Sally Hansen Sheer Me NowSırada tasarımlar var… Önce sol elim. Aşağıdaki fotoğraflarda iki tasarımı da önce parlak sonra mat top coat ile göreceksiniz. Ayrıca kullandığım tüm ojeleri ve hayvancıkların yapılışının resimli anlatımını paylaşacağım. 🙂

Next up is my designs… Left hand, first. You’ll see both designs with glossy top coat first, then with matte, in the photos below. I will also be sharing all the polishes I used and pictorial for the animals. 🙂 

hayvanlı oje deseni

hayvanlı oje deseni

hayvanlı oje deseni

hayvanlı oje deseni

hayvanlı oje deseni

hayvanlı oje deseni

çizgili oje, noktalı oje yapımı, polka dots nail art

çizgili oje, noktalı oje yapımı, polka dots nail art

çizgili oje, noktalı oje yapımı, polka dots nail art

çizgili oje, noktalı oje yapımı, polka dots nail art

çizgili oje, noktalı oje yapımı, polka dots nail artSağ elimdeki şekilleri yapmak için kullandığım ojeleri aşağıdaki fotoğrafta, isimlerini ise fotoğrafın altında bulabilirsiniz.

You can see all the polishes I used to do the shapes on my right hand nails, in the photo below, and their names below the photo.

Essie Geranium, Inglot 984, Claire's 74, Flormar 423, Sally Hansen Ballet RougesSoldan sağa / Left to right: Essie Geranium, Inglot 984, Claire’s 74, Flormar 423, Sally Hansen Ballet Rouges

Ve son olarak hayvancıklarının yapımını gösteren bir resimli anlatım. Adım adım açıklamaları fotoğrafın altında bulabilirsiniz.

And lastly, a pictorial to show how to do the animals. You can find step-by-step explanations after the photo. 

20140216-172438.jpg1. Baz rengini sürüp kurumasını bekledim. / I applied the base colour and let it dry.

2. Kullanacağım ojeleri hazırladım. / I prepared the polishes I will use.

    China Glaze Re-fresh Mint, Flormar 234, Flormar 423, Essence Colour & Go Free Hugs.

3. Tüm tırnaklarımın ucuna ojelerin kendi fırçalarını kullanarak yarım daireler çizdim. Bunu yaparken fırçayı başlangıç noktasına koyup parmağınızı oynatırsanız daha kolayca ve düzgün bir şekil çizebilirsiniz. / I painted half moons on the tip of my nails using the polishes’ own brushes. If you place the brush on the starting point and slowly move your finger to do the half moons, not only it would be easier for you, but also the shapes would look more decent.  

4. – 5. Çok ince uçlu bir fırça ve bir dotting tool kullanarak hayvancıkların kulaklarını yaptım (fotoğrafta görünen dotting tool’un diğer ucundaki kalın tarafı kullandım ayının kulakları için). / Using a very thin brush and a dotting tool I did the animals’ ears (I used the other end of the dotting tool, which is seen in the photo, to do the bear’s ears).

6. Konturları yapmak için kullanacağım ojeleri hazırladım. / I prepared the polishes I will be using to do the outlines. 

Golden Rose Rich Color 19, Essie Fear or Desire, Flormar 2012 Spring & Summer 446, Sally Hansen Ballet Rouges

7. İnce uçlu fırçayı kullanarak dikkatlice konturları çizdim. / I did the outlines, very carefully, using the thin brush.

8. Dotting tool’un ince tarafı ve fırçayı kullanarak göz, burun ve ağızları yaptım. / Using the small end of the dotting tool and the thin brush, I did the eyes, noses and mouts. 

9. Top coat sürerek bitirdim manikürü. / I finished the mani by applying top coat. 

Bu arada, sağ elimdeki çizgileri yapmak için tabi ki ince nail art bandı kullandım. Eskiden pek sevmezdin bant ama son zamanlarda ısındım biraz. Baz rengini bir gün önce sürdüğüm manikürler için kullanmaya korkmuyorum artık. 🙂

By the way, I used striping tape to do the stripes on my right hand, as you could probably tell. I used to hate using tape but they’re growing on me. I’m not afraid to use tapes for the manis where I applied the base colour the day before. 🙂

Bugünlük bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere. Yarın yine bir ‘Mani Swap Monday‘ ile karşınızda olacağım.

That’s it for today. I hope you enjoyed it. I will see you at my next post, which will be a ‘Mani Swap Monday‘ tomorrow.

Advertisements

2 replies

  1. çok güzel olmuş :))) parlak hali de bir başka duruyor deneyecek olursam parlak kullanacağım bende :)) bu arada ben senn tırnaklarını tam küt seviyorum yuvarlayınca sanki şekiller düzgün oturmayacakmış gibi geliyor ama sen bilirsin tabiki :)))

    • çok teşekkür ederim. ben genelde matı daha çok severim ama bu sefer ikisini de çok beğendim. 🙂 ve haklısın, yuvarlak tırnakta bazı tasarımlar olmuyor maalesef, yakışmıyor yani…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s