Golden Rose Color Expert & Quick Dry Top Coat

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba!

Hello again, after a long break! 

Golden Rose’un yeni serisi Color Expert’ten beş adet oje ve Quick Dry Top Coat incelemelerimle karşınızdayım bugün. Bonus olarak da çok kolay bir puantiye nail art paylaşacağım.

I will review five polishes from Golden Rose’s new collection Color Expert and their Quick Dry Top Coat. And, as a bonus, I will share an easy dotticure nail art. 

Color Expert serisinin özelliği tek katta kapatıcılık sağlaması, çok parlak bir bitişe ve kalıcılığa olması. Ayrıca geniş fırçası sayesinde uygulama kolaylığı da sağlıyor. Seride 60 trendy renk seçeneği bulunuyor. Sırayla Color Expert 09, Color Expert 15, Color Expert 25, Color Expert 50 ve Color Expert 51’i tanıtacağım. Ben hepsini iki kat uyguladım. Swatch’ların üzerine top coat sürmedim. Gördüğünüz gibi bu şekilde de oldukça parlaklar.

The polishes in the Color Expert collection get opaque in one coat, they have a very shiny finish and they last long. Also, the extra wide brush makes the application very easy. There are 60 trendy colours in the collection. Swatches of Color Expert 09, Color Expert 15, Color Expert 25, Color Expert 50 ve Color Expert 51, respectively, are below. I applied two coats of each, with no top coat over. As you can see, they are really shiny, on their own. 

20140506-183957.jpg20140506-184002.jpg20140506-184009.jpg20140506-184015.jpg20140506-184022.jpg20140506-184032.jpg20140506-184040.jpgGolden Rose Quick Dry Top Coat özellikleri, “ojenin parlak ve uzun süre dayanıklı olmasını sağlayan bu top coat 60 sn. içerisinde kuruma özelliğine sahiptir. İçeriğindeki UV filtreler sararma ve renk solmasına karşı ojeyi korumaktadır. Oje uygulandıktan 1 – 2 dk. Sonra Quick Dry Top Coat uygulanmalıdır.” Maalesef kırmızı noktalarımın akmasına neden oldu top coat ama diğer renklerde sorun yaşamadım, o yüzden tüm suçu top coat’a atamayacağım… Yeterince beklememiş olabilirim (hiç bir şey yapmadan 1-2 dakika bile beklemek sıkıyor beni) veya kırmızı noktalar diğerlerine göre daha kabarık kalmış olabilir. Dendiği gibi oldukça hızlı kurudu (zaman tutmadım, tamı tamına 60 saniye mi bilemeyeceğim) ve kalıcı bir parlaklık sağladı. Bazı top coat’lar ilk sürüldüğünde çok parlak oluyor ama sonra bu parlaklığı yitiyor. Böyle bir sorun yaşamadım.

Golden Rose Quick Dry Top Coat is described as “a top coat that dries in 60 seconds and makes the polish long-lasting and shiny. The UV filters it contains prevents the colour discolouration of the polish. Quick Dry Top Coat should be applied 1-2 minutes after applying the polish.” Unfortunately, it made the red dots bleed, but I didn’t have the same problem with the other colours, so I can’t totally hold the top coat responsible. I may have not waited long enough (I can’t wait for 1-2 minutes without doing anything) or the red dots were more blob-y (not a real word)… It dried really fast (didn’t really time, so not sure it was actually 60 seconds) and had a lasting shine, as it was stated. Some top coats lose their shine after a while. It wasn’t the case with this one.

20140506-184050.jpgSağ elimi de boş bırakmadım tabi ki.

I didn’t leave my right hand naked, of course. 

20140506-184102.jpg20140506-184107.jpgBugün tanıttığım bütün ürünleri www.goldenrosestore.com.tr adresinden sipariş verebilir veya Golden Rose kiosk ve mağazalarından satın alabilirsiniz.

Ben bu ojeleri Golden Rose’un Facebook sayfasında gördüğümden beri denemek istiyordum ama belki hediye gelebilir diye bekledim biraz ve sonunda Golden Rose bana bu beş ojeyi tanıtmam için yolladı, üstelik daha sonra tanıtmaya çalışacağım iki Vision Lipstick (ruj konusunda çok iddialı değilim :P) ve bir makyaj çantası ile birlikte! Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Diğer renklerinden de en kısa zamanda sipariş vermeyi düşünüyorum. Fiyatları çok uygun: 2,25 TL!! Online mağazada çok süper kampanyalar oluyor bu arada. Kesin göz atın derim. 🙂

Bugünlük bu kadar. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere. Ne zaman olur kim bilir…

That’s it for today. (The two Turkish paragraphs above are about where and for how much you can buy these polishes, in Turkey. I feel like I don’t really need to translate but still explain it lol) Hope to see you at my next post. Who knows when that will be…

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s