Tribal Chevron Nail Art with Born Pretty Store Water Decals (incl. 10% off coupon code)

born pretty store water decals

Merhabalar! // Hello!

Bugün çok özel bir yazı ile karşınızdayım. Geçtiğimiz ayın 13’ünde (bir Cuma gününe denk geliyordu – uğurlu günüm!) dünyanın önde gelen online nail art malzemeleri dükkanı Born Pretty Store’dan bir e-posta aldım. Blog’umu görmüş ve çok beğenmişler. Benim seçeceğim bazı ürünlerini tanıtıp tanıtmak istemediğimi soruyorlardı. Hepimizin vereceği cevabı verdim tabi ki. =) Şu ana kadar bir kaç kere Born Pretty Store’a bakmıştım. Almak istediğim ürünleri ayrı sekmelerde açtıktan sonra bu sekmelerin sayısı yirmiye falan ulaşınca, “bu böyle olmayacak” deyip hepsini kapamamla ve alışveriş yapmaktan vazgeçmemle son bulmuştu bütün maceralarım. Ama bir yandan da, o güzel ürünlere ulaşamamanın verdiği üzüntü hep içimde kaldı. O yüzden bu e-posta beni ne kadar mutlu etti anlatamam! Bol görselli uzun bir yazı olacağından daha fazla uzatmadan fotoğraflara geçiyorum hemen. Chevron desenli water decal’ları tanıtacağım bu yazımda.

Today, I will share a very special post with you. On Friday the 13th (my lucky day) of June, I’ve received an e-mail from Born Pretty Store. She said that she found my blog and thought I was very potential on nail art and if I would like to review some nail art items of my choosing from their store. Well.. You know what my answer was! =) I’ve checked out Born Pretty Store before several times. And every time, I opened a new tab for each item I wanted to buy and when the tabs’ number reached to, like, 20 and I couldn’t prioritised what I wanted, I always gave up. So, you can imagine how freaking happy that e-mail made me! I’ve prepared a long post filled with lots of photos for you, so let’s get to them right away! I will review a set of water decals in this post. 

Benim seçtiğim set C073 kodlu, chevron/tribal desenli set oldu. Linki şurada. Tüm water decal seçeneklerini de burada görebilirsiniz.

I chose the set with chevron/tribal patterns, C073. Here’s the direct link. You can also see all the water decal sets here

born pretty store water decals

Arka tarafında nasıl uygulanacağına dair açıklamalar mevcut (türkçesi resmin altında) ama ben yine de kendi adım-adım fotoğraflı açıklamalarımı da ekledim =)

There’s a detailed step by step explanation on how to apply the water decals on the back of the package, but I also prepared my own step by step pictorial. =)

born pretty store water decals1. Tırnaklarınızı kesin, temizleyin ve önce cila sonra da baz rengini sürüp kurutun.

2. Ürünün üzerindeki filmi kaldırın, istediğiniz kısmı kesin ve 10-20 saniye suda bekletin (kış aylarında sıcak su kullanın).

3. Tırnaklarınızı ıslatıp, deseni yerleştirin.

4. Bir kağıt havlu yardımı ile ıslaklığı alın ve desenin kurumasını bekleyin.

5. Üzerine şeffaf oje sürdükten sonra kurutun.

Kullandığım malzemeler: Bir kap su, cımbız, tırnak eti makası (veya küçük herhangi bir makas).

Stuff I used to apply the water decals: tap water in a small container, tweezers, cuticle scissors (or any kind of small scissors).

born pretty store water decalsİlk olarak tırnaklarıma OPI Nail Envy sürdüm.

First, I applied OPI Nail Envy on all my nails. 

born pretty store water decalsSonra baz rengini sürdüm (Golden Rose Color Expert 05).

Then, I applied my base colour (Golden Rose Color Expert 05).

born pretty store water decalsDesenleri paketinden çıkarıp, üzerindeki filmi soydum.

I removed the product from its package and peeled the film.

born pretty store water decalsKüçük makas yardımıyla dilediğim boyutta bir şerit kestim.

I cut a stripe of the pattern using the small scissors. 

born pretty store water decals

Keseceğim şeridin uzunluğunu belirlemek için tırnağımı seçtiğim desenin altına koydum ve sağdan ve soldan bir kaç milimetre daha uzun olacak şekilde bir şerit kestim.

In order to determine the length of the strip I will cut, I placed my finger below the pattern I picked then cut a strip that was a little wider than my nail.

born pretty store water decalsKestiğim şeridi suyun için koydum ve 20 saniye sonra cımbız yardımıyla çıkardım.

I put the strip in the water and picked it up with my tweezers after 20 seconds.

born pretty store water decals

born pretty store water decalsŞeridi sudan çıkardıktan sonra beyaz kısmı ayırıp deseni tırnağıma aşağıda görüldüğü şekilde yerleştirdim. İstediğim şekilde oturttuktan sonra ıslaklıkları bir peçete ile kuruladım. Desen hala ıslakken kolayca oynatıp yerini ayarlayabiliyorsunuz. Acele etmeyin.

After I removed the strip from the water, I separated the white part from the pattern and placed it carefully on my nail. After I placed the strip the way I wanted to I sopped up the water. You can easily move and adjust the strip while it’s still wet, so don’t hurry. 

born pretty store water decalsAynı adımları tekrar ederek ikinci bir şerit daha yaptım aynı tırnağıma.

I placed another strip on the same nail by repeating the steps above.

born pretty store water decals

Koruyucu şeffaf oje sürdüm.

I applied clear polish on top.

born pretty store water decalsSon olarak, oje kuruduktan sonra, parmağımın üstüne gelen fazla kısımları asetona batırılmış bir kulak çubuğu ve kürdan yardımıyla temizledim (bu adım için fotoğraf çekmeyi unutmuşum!)

Lastly, I cleaned the excess of the strips on my finger with the help of a q-tip dipped in acetone and a toothpick (sorry, no photos for this step).

Diğer tırnaklarıma da aynı adımları tekrarlayarak farklı desenler yapıştırdım. 2-3 kere hatalar yaptım. Mesela, fazlalığı çekerek kopartmak istediğimde son kat olarak sürdüğüm oje tam kurumadığından hem oje hem de tırnağımın üzerindeki desenler bozuldu. O yüzden asetonla temizlemek en iyisi.

I applied different patterns on my others nails by repeating the same steps. I made some mistakes along the way, such as trying to remove the excess strip by simply picking it with tweezers. Because the clear topper was not dry yet, it got ruined and the patterns on my nails were streched and ruined as well. That’s why, the best way to clean the excess is by acetone. 

born pretty store water decals

born pretty store water decals
born pretty store water decalsBaş parmağım….

My thumb nail…

born pretty store water decals

Herhalde bu tasarımı kendim yapmaya çalışsam hem böyle düzgün ve mükemmel olmazdı, hem de saatler sürerdi. Yaptığım hata ve tekrarlara rağmen oldukça kısa sürdü ve çok pratikti. Ayrıca ortaya çıkan tasarımın son halini çok beğendim ben. Umarım siz de beğenmişsinizdir. Nail Art çok seviyorum ama yapamıyorum veya vaktim yok, diyorsanız bu water decal’lar tam size göre. Üstelik çok da ucuzlar. İlk fotoğrafa bakarsanız sette hala en az iki kere daha tüm tırnaklarıma uygulayacak kadar desen kaldığını görebilirsiniz. Yani bir set çok uzun süre kullanılabilir ve Born Pretty Store’da çoooooook fazla seçenek var. Eminim beğeneceğiniz bir şeyler bulabilirsiniz. =) Bana yolladıkları paketin gelmesi üç hafta sürdü (Amerika’dan). Yani aşırı uzun bir bekleme süresi de yok. Ayrıca benim bloguma özel bir %10 indirim kuponu oluşturdular, sağ olsunlar. Alışverişlerinizde bu kuponu kullanarak %10 indirim kazanabilirsiniz. ^_^

Aşağıda işinize yarayacağını düşündüğüm bir kaç link ve indirim kuponu kodunu bulabilirsiniz.

If I tried to do this design freehand, not only it would have taken hours, but it also wouldn’t be nearly as neat and perfect as this. Despite the mistakes I made and starting over, it didn’t take too much of my time. And I must say I really loved the final design. Hope you did too! By using different patterns from the same set and placing them with different angles, you can create various looks. As you can see in my first photo, there are still plenty of patterns left. I can probably create 2-3 full manis with the rest! These are especially perfect for those who love nail art but can’t find enough time to do it or for those who think they can’t do nail art! And the best part is they are very cheap and there are soooo many sets in Born Pretty Store. They created a special 10% off coupon code fro my blog, that you can use when you shop from there. =) 

You can find some useful links and the 10% off coupon code below. 

Born Pretty Store

Water Decals

Benim kullandığım water decal seti / Water Decals set that I used

Nail Art Süsleri / Nail Art Decoration

born pretty store 10% off coupon code

 

 

 

 

 

 

 

 

Bugünlük bu kadar. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere.

That’s it for today. I’ll see you at my next post.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s