Enchanted Forest x 3 (Manic Panic, Orly, NYX)

enchantedforestx3

Merhabalar herkese! // Hello everybody!!

Enchanted Forest adlı farklı üç ürünle hem saçımın bir kısmını hem de tırnaklarımı boyadım geçen gün. Uzun zamandır Manic Panic renkli saç boyaları ile saçımı boyamak istiyordum ama bir türlü hangi rengi alacağıma karar verememiştim. Ayrıca saçımı açmadan boyarsam nasıl durur pek emin olamadım. Sürekli online olarak örneklere bakıyor, boyaları inceliyor ama sonunda bir karara varamayıp sipariş vermekten vazgeçiyordum. Fakat geçen hafta Kadıköy’de Köstebek mağazasında satıldığını görünce dayanamadım ve Enchanted Forest adlı koyu yeşil/turkuvaz rengi olan boyayı aldım. Orly ve NYX marka ojelerin de Enchanted Forest adlı ürünleri de uzun zamandır vardı. Sonunda hepsini beraber kullanmak fırsat oldu.

I painted my nails and dyed my hair with three different products with the same name, Enchanted Forest, the other day. For a long time I wanted to dye my hair with Manic Panic ‘s colourful hair dyes but I couldn’t decide which colour to buy. Besides, I couldn’t be sure how any colour would look on my hair without bleaching it. I kept looking at the colours to buy online but couldn’t decide on any colour and always gave up at the end. However I saw them being sold in a store last week and grabbed Enchanted Forest, which is a dark green/turquoise shade. I’ve had the nail polishes named Enchanted Forest from Orly and NYX for a while, and finally I had the chance to use them all together!

enchantedforest2Orly Enchanted Forest en sevdiğim ojelerimden biri. Ne zaman koyu yeşil oje kullanmam gerekse tercihim genelde bu ojeden yana oluyor. Bir katta opak olan, hızlı kuruyan, sürmesi çok rahat bir oje. NYX Enchanted Forest ise şeffaf baz rengine sahip ve içinde farklı boyutlarda yeşil simler barındırıyor. Fırçaya çok fazla sim gelmiyor o yüzden sürmesi biraz sorunlu. En büyük boydaki simleri yakalamak içinse baya uğraşmak gerekiyor.

Orly Enchanted Forest is one of my favourite polishes ever. Whenever I need to use a dark green shade for a mani I usually pick that one. It gets opaque in one coat, dries fast and the application is very smooth. NYX Enchanted Forest is a glitter topper with a sheer base and different sized green glitters. It’s hard to get a lot of glitters on the brush and it’s nearly impossible to get the largest ones. 

enchantedforest3İsimleri aynı olan ve beraber bu kadar güzel giden iki ojem olması beni nedense gereğinden fazla mutlu ediyor! =)

To have two different polishes, with the same, that go so well together makes me a lot happier than it should! =)

enchantedforest4Bu kadar sade bırakamadım ama üzerine de çok fazla şey eklemek istemedim. O yüzden basit ve sıkça yaptığım bir teknik olan “ruffian” manikürü yaptım ve mat top coat sürdüm.

I couldn’t leave it so simple yet I didn’t want to add too much stuff on it either, that’s why I did a simple ruffian mani, which is one of my favourite nail art techniques. Then I applied matte top coat. 

enchantedforest5

enchantedforest6Gelelim saçıma…. Aşağıdaki fotoğraflar farklı ışıklarda çekildi. O yüzden renk her fotoğrafta biraz farklı gözüküyor. Sadece kahküllerimi ve saçlarımın önündeki en uzun tutamları boyadım. Boyamadan önce bir çok video izledim ve yorum okudum. Şansıma Enchanted Forest saçımın rengini açmaya gerek kalmadan çok güzel renk verdi. Okuduğum yorumlara göre rengi açılmış saça uygulanınca yeşilden çok mavi-turkuvaz rengini alıyormuş. Benim elde ettiğim sonuç tam da istediğim gibi oldu. Bunun için boyayı kafamda yarım saat bekletmem yetti. Zaten kutunun üzerinde önerilen zaman da bu. Ben, renk çok cart yemyeşil olsun, dikkat çeksin istemiyordum; az ışıkta koyu/siyah gözüksün, ışık gelince koyu yeşil olduğu belli olsun istiyordum. Aşağıdaki üç fotoğrafı dışarıda güneş varken gölgede çektim.

Now my hair… I took all the photos below in different lightings. That’s why the colour varies from photo to photo. I only dyed my bangs and the longest strings of hair in front. I watched many application videos and read comments before I started dyeing it. It turns out that you don’t really need to bleach your hair in order to get a good result out of Enchanted Forest. I’ve read some comments that said that it looks more blue turquoise on bleached hair. The result that I got was exactly how I wanted my hair to look like. I waited half an hour, as it was suggested on the box, before rinsing the dye. I didn’t want it to look bright green; I wanted my hair to look a very dark/black-ish shade in dim light and dark green in direct sunlight and under bright lights. The three photos below were taken in the shade outside when it was sunny. 

enchantedforest8

enchantedforest9Aşağıdaki fotoğrafta fazla anime izlemenin yan etkilerini görebilirsiniz… =P

In the photo below, you can see the side effects of watching too much anime… =P

enchantedforest10Aşağıdaki fotoğraf ise loş ışık olan bir odada suratıma direkt olarak gelen ve doğal ışık veren bir lambanın önünde çekildi. Gördüğünüz gibi baya yeşil gözüküyor. Yukarıdaki fotoğraflarda ise rengi çok az belli oluyor ama saçım baya koyu gözüküyor.

The photo below was taken in a room with dim lights where there’s a lamp with a natural light bulb shining right on my face. So as you can see, my hair colour looks very green whereas it looks almost black with a hint of green in the photos above. 

enchantedforest11Yukarıdaki fotoğrafları saçımı boyar boyamaz çekmiştim ve hepsinde saçım toplu. Aşağıdaki fotoğrafları ise ikinci gün tekrar banyo yaptıktan sonra çektim ve saçlarım açık.

I took the photos above right after dyeing my hair, which is in pig tails in all of them. However the photos below were taken the day after, after bath, with my hair down. 

enchantedforest12Yukarıdaki fotoğraf dışarıda hava bulutluyken çekildi. Renk yine koyu gözüküyor ve az belli oluyor. Aşağıdaki fotoğraflar ise aydınlık bir odada, yine suratıma lamba ışığı patlarken çekildi. =)

The photo above were taken outside while it was cloudy. The colour is dark and the green shade is not very visible. The photos below were taken in a room with lots of light where there is also a natural light bulb shining on my face. =)

enchantedforest13Ve son olarak hem saçlar hem tırnaklar…

And lastly, nails and hair together… So enchanted…

enchantedforest14

enchantedforest7

Bugünlük bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. Lütfen sorunuz olursa sormaya çekinmeyin. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere…

That’s it for today. Hope you liked it. Please do not hesitate to ask any questions you may have. I’ll see you at my next post…

Advertisements

2 replies

  1. mavi siyah gibi duruyor sanki. azıcık daha yeşil olsaymış dedim içimden. çok yakışmış seni çılgın 🙂 ben de istiyorum , aralara pembe falan , ya da güneşte belli olan mor 😦

    • evet turkuvaz tonunda biraz. boyadım yine. daha uzun beklettim daha belli oldu renk ama yine turkuvaz gibi. bu hemen aktı. şimdi boyadığım da akınca bi karşılaştırma yazısı yazıcam. bu boya bitince de mor denicem ben de =)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s