Born Pretty Store Panda Water Decals

panda5Merhabalar! // Hello! 

Bugün, Born Pretty Store‘dan incelemem için gönderilen şirin mi şirin pandalı tırnak dövmelerini (ürün kodu: BLE1493) tanıtacağım. Daha önce de bu tırnak dövmelerinden kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Çok güzel desenler var ve yapımı çok ama çok basit (bu yazımda ayrıntılı bir görsel anlatım bulabilirsiniz).

Today, I will share a cute Panda mani that I did using water decal set (product code: BLE1493) from Born Pretty Store which was kindly sent to me to review. I’ve used another water decal set before and LOVED them. There are so many gorgeous designs and they are super easy to apply (here is a detailed explanation on how to apply them).

pandaİlk olarak baz rengini sürdüm (Rimmel London Misty Jade) ve kurumasını bekledim. Daha sonra baş parmağım ve yüzük parmağıma pandacıkları yerleştirdim. Diğer tırnaklarıma da siyah ve beyaz çizgiler yaptım ve orta parmak tırnağıma Flormar Icy Top 02 uyguladım. Son olarak parlak top coat sürerek manikürümü tamamladım.

Firstly, I applied the base colour (Rimmel London Misty Jade) and let it dry. Then I applied the panda water decals on my ring finger and thumb nails. I did freehand stripes on my index and pinky nails, and I applied Flormar Icy Top 02 on my middle finger. I finished the mani by applying fast drying top coat. 

panda2

panda3

panda7

panda6

panda4

Bu süper kolay ve şipşirin manikür beni çok mutlu etmişti. Umarım siz de benim kadar beğenmişsinizdir. Bugünlük bu kadar bir dahaki yazımda görüşmek üzere. 

This super easy and cute mani made me so happy. Hope you liked it as much as I did. That’s it for today. I’ll see you at my next post…


Tüm Born Pretty Store alışverişlerinizde kullanmak üzere %10 indirim kuponu kodu: ABBG10

10% off coupon code to use in all your Born Pretty Store purchases: ABBG10

born pretty store 10% off coupon code

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s